Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel kontraktowy zawarł umowę o pracę w lipcu 2018 r. na czas określony ze względów organizacyjnych. W sierpniu nauczyciel uzyskał stopień nauczyciela mianowanego. Dyrektor przekształcił zawartą umowę w stosunek pracy na podstawie mianowania na czas nieokreślony. W związku z powyższym czy umowa wygasa czy powinna być rozwiązana ?
Jeżeli umowa o pracę zawarta była na czas określony to nie przekształciła się z mocy ustawy w zatrudnienie przez mianowanie (musiałaby być zawarta na czas nieokreślony - art. 10 ust. 5a Karty Nauczyciela) i jako umowa terminowa powinna rozwiązać się z końcem okresu, na który była zawarta. Skoro jednak dyrektor zmienił umowę terminową na mianowanie, to nauczyciel jest w taki właśnie sposób zatrudniony i w razie braku możliwości dalszego zatrudnienia, musi rozwiązać stosunek pracy zawarty na podstawie mianowania.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jesteśmy przedszkolem niepublicznym mającym obowiązek zatrudniać logopedę i psychologa. W naszym założeniu w/w specjaliści będą zatrudnieni w wymiarze 11 godzin tygodniowo, czyli pół etatu licząc jako etat 22 godziny, tak jak wynika z Karty Nauczyciela. Nie jesteśmy w stanie zatrudnić na większą ilość godzin z racji kosztów, ale nie mamy również dzieci z orzeczeniami i opiniami więc nie mamy potrzeby. Podlegamy pod Kodeks Pracy, czyli etat wynosi 40 godzin. Jak nawiązać stosunek pracy z tymi osobami? Umowa o pracę na pół etatu czy 1/4 etatu? Jeżeli 1/4 to jest to dla pracownika bardzo niekorzystne.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel od września przechodzi na emeryturę. Jako żyrant ma komornika. Wkrótce otrzyma odprawę i nagrodę jubileuszową. Proszę odpowiedzieć w jakiej części zostanie pobrana spłata komornicza. Poproszę o podstawę prawną, bez jej przytaczania i zrozumiałą dla laika odpowiedź. Dziękuję
- Jakie konsekwencje poniesie dyrektor czy właściciel firmy który w placówce niepublicznej podpisał umowy z nauczycielami na umowę zlecenie?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jak zatrudnić nauczyciela na 10 godzin doradztwa zawodowego ( tylko to będzie prowadził). Czy można zastosować umowę zlecenie?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy mogę zatrudnić do nauczania w oddziale przedszkolnym - punkcie przedszkolnym (dzieci 3-4 letnie) działającym przy szkole, nauczyciela mianowanego, który ukończył jedynie studium wychowania przedszkolnego, czy muszę posiadać zgodę Organu Nadzorującego?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe