Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel przedszkola samorządowego zatrudniony na podstawie mianowania, ponad 30-letni staż pracy, złożył wniosek we IX o przejście na emeryturę z dniem 29 grudnia. Jaka podstawa prawna w świadectwie pracy? Proszę o szybką odpowiedz.
Rozwiązanie stosunku pracy w trakcie roku szkolnego bez zachowania 3-miesięcznego wypowiedzenia na podstawie oświadczenia nauczyciela i w dodatku w trakcie miesiąca kalendarzowego jest dopuszczalne tylko w trybie porozumienia stron, o ile na zakończenie zatrudnienia w tym trybie i terminie wyrazi zgodę dyrektor. Wówczas w świadectwie pracy należy wpisać art. 23 ust. 4 pkt 1 KN jako podstawę prawną rozwiązania stosunku pracy. Jeśli dyrektor nie zgodzi się na porozumienie stron, powinien upewnić się, czy nauczyciel składa wypowiedzenie, skutkujące rozwiązaniem stosunku pracy z końcem roku szkolnego, czyli z dniem 31 sierpnia 2017 r. (art. 23 ust. 1 pkt 1 KN).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Katecheta uczący religii w naszej szkole odbył szkolenie z zakresu BHP. Od nowego roku zmienił miejsce pracy (inna gmina). Czy w związku z tym to szkolenie nie można uznać w innej szkole chociaż jest jeszcze ważne?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka zatrudniona od 1 września 2018 r. do 31 sierpnia 2019 r. w wymiarze 9/18 etatu. Zaszła w ciążę i jej umowa została przedłużona do dnia porodu czyli do 13.12.2019 r. Wykorzystała urlop wypoczynkowy w ferie zimowe i wakacje 2019. Czy należy jej się ekwiwalent za urlop? Za ile dni i na jakiej podstawie prawnej?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel do 31 sierpnia 2022 r. był zatrudniony na podstawie umowy o pracę na czas określony, od 1 września – na podstawie umowy na czas nieokreślony. Będzie pracował tylko do 28 lutego 2023 r. W roku 2022 wykorzystał urlop w ferie i w wakacje. Jak policzyć przysługujący mu wymiar urlopu? Czy liczymy od września do lutego (6 miesięcy x 5,6 dnia = 33,6 dni, w zaokrągleniu 34 dni) czy w związku z tym, że wykorzystał urlop w wakacje w roku 2022 liczymy tylko styczeń i luty (2 miesiące x 5,6 dni = 11,2 dni, w zaokrągleniu 12 dni)?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- nauczyciel dyplomowany Szkoły Podstawowej od 27 grudnia 2017 do 26 grudnia 2018 przebywa na urlopie zdrowotnym. Od 27 grudnia 2018 należy się uzupełniający urlop wypoczynkowy w wymiarze 8 tygodni.Wypada do 20 lutego 2019r.(56 dni). Ferie zimowe w pomorskim są od 11-24.02.2019.Czyli 1 urlop zachodzi na drugi. Pytanie: Jak powinnam udzielić urlopu . Pozdrawiam
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Przygotowując arkusz organizacyjny szkoły na rok szkolny 2017/2018 mogę dla danego nauczyciela zaplanować tylko pensum - 18 godz., a resztę wykazywać jako wakat? Np. nauczyciel posiada kwalifikacje do j. polskiego i historii - 16 godz. j. polskiego + 2 historii daje etat, czy pozostałe np. 3 godziny historii muszę wykazywać już jako wakat i zgłaszać do kuratorium? I podobnie w przypadku n-la edukacji wczesnoszkolnej gdzie łącznie z godz. dyrektorską miałby 19 godzin (czy ewent. tę 1 godz. też trzeba wykazywać jako wakat i zgłaszać)?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe