Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel zatrudniony od 1 grudnia 2015 do 1 lipca 2016 na 2/22 etatu w placówce nieferyjnej z wynagrodzeniem brutto 205,91 zł miesięcznie. Pytanie: W jakiej wysokości i za ile dni n-lce będzie przysługiwać ekwiwalent za urlop wypoczynkowy?
Zgodnie z art. 64 ust. 5a Karty Nauczyciela, nauczyciel zatrudniony w szkole, w której nie są przewidziane ferie szkolne, w przypadku nawiązania lub ustania stosunku pracy w trakcie roku kalendarzowego, ma prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze proporcjonalnym do okresu przepracowanego.
Za 2015 rok nauczycielowi przysługuje zatem urlop w wymiarze proporcjonalnym za 1 miesiąc pracy, tj. 2/22 x 35 = 3,18;
3,18 / 12 = 0,27, w zaokrągleniu 1 dzień.
Za 2016 rok nauczycielowi będzie przysługiwał urlop w wymiarze proporcjonalnym za 7 miesięcy, tj. 2 dni, zgodnie z wyliczeniem: 3,18 / 12 x 7 = 1,86, po zaokrągleniu 2 dni.
Ekwiwalent pieniężny za urlop wypoczynkowy nauczycieli ustala się, stosując zasady obowiązujące przy obliczaniu wynagrodzenia za urlop wypoczynkowy, określone w Rozporządzeniu MEN z 26.06.2001 r. w sprawie szczegółowych zasad ustalania wynagrodzenia oraz ekwiwalentu pienięznego za urlop wypoczynkowy nauczycieli.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel z placówki feryjnej przejdzie na emeryturę z końcem lutego 2023r. Rozwiązanie stosunku pracy nastąpi na mocy porozumieniem stron. Za ile dni otrzyma ekwiwalent za urlop wypoczynkowy? Wykorzystał już ferie zimowe od 30 stycznia do 12 lutego 2023 r. – 14 dni.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy osoba pełniąca funkcję kierowniczą w nadzorze pedagogicznym szkoły może być jednocześnie dyrektorem zaocznej szkoły niepublicznej o tym samym profilu i mającą siedzibę w tym samym miejscu? (konflikt interesów...?)
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W mojej szkole jest wielu nauczycieli uczących przedmiotów i jednocześnie wspomagających na zajęciach. Czy rada gminy ma kompetencje zrównać pensum nauczyciela 18h i wspomagającego 20 do jednego poziomu 18h? Jeżeli nie to czy muszę aneksować umowy nauczycieli ze względu na zmianę pensum?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka urodziła dziecko w grudniu 2013 roku. Do 2 XII 2014 przebywała na urlopie macierzyńskim i rodzicielskim. Następnie od 3 XII 2014 do 10.03 2015 przebywa na urlopie uzupełniającym za 2013 i 2014 rok. Od 11 03. 2015 chce wziąc urlop wychowawczy i wrócić do pracy od 1 września 2015. Do kiedy powinna wziąć urlop wychowawczy do 31. 08.2015 i dopiero odbierać urlop wypoczynkowy co jest niekorzystne z punku organizacyjnego dla szkoły, czy może do końca zajęć w czerwcu 2015 i w jakim wymiarze przysługuje jej urlop wypoczynkowy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel przedszkola jest na etacie 25/25. Od września będzie miał etat w wymiarze 24/25. Jeżeli będzie chciał odejść na emeryturę na swój wniosek to jaką należy wypłacić jej odprawę?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe