Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel został po raz pierwszy zatrudniony 2.09.1996, ponieważ 1.09 była niedziela. Obecnie nauczyciel chce sprostowania umowy (daty rozpoczęcia pracy) na 1.09.1996 r. Czy mogę dokonać takiej korekty i w jakich dokumentach należy jeszcze dokonać sprostowań? Nadmieniam, że nauczyciel zawierał umowę z poprzednim dyrektorem szkoły, a obecnie pracuje w innej szkole.
Skoro nauczyciel wystąpił o sprostowanie umowy o pracę (a nie świadectwa pracy), to z pewnością został przeniesiony do innej szkoły wraz z przekazaniem akt osobowych.
W chwili obecnej nie mogą Państwo dokonywać jakichkolwiek korekt umowy o pracę zawartej w 1996 roku. Jedyne, co można zrobić, to sprawdzić w dokumentacji płacowej nauczyciela, czy data zawarcia umowy 02.09 była celowo wpisana, czy też zapis ten był wynikiem błędu, a nauczyciel był faktycznie zatrudniony przez cały wrzesień (wysokość wynagrodzenia za wrzesień 1996 r. i termin zgłoszenia do ubezpieczenia) i wystawić nauczycielowi odpowiednie zaświadczenie o prawidłowej dacie zawarcia stosunku pracy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczycielka z rozrusznikiem serca ze względu na stan zdrowia chce od 1.09.2019r pracować na pół etatu. Mam dla niej godziny zgodnie z kwalifikacjami w szkole i przedszkolu (jesteśmy zespołem szkolno - przedszkolnym). Nauczycielka ma 54 lata, chce być aktywna zawodowo, ale nie na pełny etat.
Jak zgodnie z prawem rozwiązać ten problem?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Dzień dobry. Nauczyciel urodzony w 1963 r. po zakończeniu nauki w szkole średniej, pracował w gospodarstwie rodziców, gdzie był również zameldowany. Nigdy nie przejął tego gospodarstwa. Praca była wykonywana w okresie od lipca 1982 r. do stycznia 1984 r. W lutym 1984 r. podjął pracę w szkole. Czy ww. okres pracy w gospodarstwie rolnym rodziców można zaliczyć do jego stażu pracy oraz do okresów uprawniających do nagrody jubileuszowej. Czy warunkiem uznania okresu pracy na roli było odprowadzanie składek KRUS?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Dn. 28.05.2012 r. poprosiłam nauczyciela, aby zgłosił się po lekcji do mojego gabinetu. Nauczyciel miał otrzymać ograniczenie zatrudnienia z 14/18 na 13/18 w roku szkolnym 2012/2013. Nauczyciel uciekł i nie zgłosił się, więc wysłałam mu zawiadomienie o ograniczeniu zatrudnienia. Dn. 29.05. 2012 r. zawiadomił mnie, że do 1.06.2012 r. jest na zwolnieniu, więc moje ograniczenie też otrzymał już na zwolnieniu. Co mogę teraz zrobić?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka szkoły podstawowej, ur. w roku 1962, aktualnie, od dnia 01.09.2019 r. do 31.08.2020 r. przebywa na urlopie dla poratowania zdrowia. Z otrzymanej od niej informacji wynika, że jeżeli nie nastąpi poprawa stanu zdrowia, to po zakończeniu urlopu zamierza przejść na świadczenie przedemerytalne. Nauczycielka rozpoczęła pracę w szkole w dniu 01.09.1984 r. i pracuje w niej nieprzerwanie do dnia dzisiejszego. Wcześniej przez 3 lata pracowała poza szkołą; data podjęcia pierwszej pracy - 20.07.1981 r.
Moje pytania są następujące:
1. Jakie warunki powinna spełnić nauczycielka, aby otrzymać nagrodę jubileuszową za 40-lecie pracy?
2. Czy nagrodę jubileuszową może otrzymać z dniem rozpoczęcia 40 roku pracy, a więc 21.07.2020 r. w trakcie przebywania na urlopie dla poratowania zdrowia?
3. Czy też, aby otrzymać taką nagrodę powinna powrócić z urlopu dla poratowania zdrowia i rozpocząć pracę w nowym roku szkolnym, w dniu 01.09.2020 r.?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy w związku z Polskim Ładem nauczyciel, który pracuje w jednej szkole i zarabia przeciętnie 7–8 tys. brutto (jego zarobki mieszczą się w limicie miesięcznym), ale np. w lutym, w związku z „13” przekroczy limit miesięczny lub przekroczy ten limit w związku z „jubileuszówką” (w stosunku rocznym nie przekroczy kwoty 133 692 000,00 zł), powinien składać wniosek o niestosowanie ulgi dla klasy średniej (czy przekroczenie limitu miesięcznego, a zachowanie rocznego nadal uprawnia do ulgi)? Istnieją obiegowe opinie, że przekroczenie nawet o 1 zł limitu miesięcznego zabiera uprawnienia do ulgi w rozliczeniu rocznym. Bardzo proszę o wyjaśnienie.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe