Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Nauczycielce należy do stażu doliczyć ilość dni (96) brakujących do pełnego stażu, liczonych od 25.02 do dnia 31.05.2013 r. Przedłużyć należy od dnia powrotu do pracy,...

PORADA PRAWNA

04 kwietnia 2014 Awans zawodowy

Nauczycielka miała kończyć staż w dniu 31.05.2013 r. na nauczyciela dyplomowanego. W dniu 25 lutego 2013 r. przeszła na urlop zdrowotny, który trwał do dnia 17 stycznia 2014 r. Urlop trwał łącznie 327 dni. Jak należy jej wyliczyć staż, o ile ulega przedłużeniu i od kiedy? Kiedy będzie miała koniec stażu - poproszę o odpowiedź.

Nauczycielce należy do stażu doliczyć ilość dni (96) brakujących do pełnego stażu, liczonych od 25.02 do dnia 31.05.2013 r. Przedłużyć należy od dnia powrotu do pracy, czyli od 18.01.2014 r. dodając ilość wyliczonych dni. W przypadku nieobecności nauczyciela w pracy z powodu czasowej niezdolności do pracy wskutek choroby, zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy lub urlopu innego niż urlop wypoczynkowy, trwającej nieprzerwanie dłużej niż miesiąc, staż ulega przedłużeniu o czas trwania tej nieobecności. W przypadku nieobecności dłuższej niż rok nauczyciel obowiązany jest do ponownego odbycia stażu w pełnym wymiarze.

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2021 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT