Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczycielka przebywa od 09.02.2017 do 28.06.2017 na urlopie macierzyńskim, natomiast od 29.06.2017 do 07.02.2018 na urlopie rodzicielskim. Ilość dni urlopu uzupełniającego, którego trzeba jej udzielić wynosi 56 dni. Szkoła jest z woj. pomorskiego i ferie zimowe w tym roku trwają od 29.01.2018 do 11.02.2018r. Pytanie - Urlopu należy udzielić bezpośrednio po urlopie macierzyńskim, tj. od 08.02.2018? Czy po feriach? Dodam, że pracownica, bezpośrednio po urlopie uzupełniającym, będzie chciała skorzystać z urlopu wychowawczego.
Od dnia 8 lutego do dnia 11.02.2018 r. nauczycielka będzie korzystała z bieżącego urlopu wypoczynkowego, co wprost wynika z art. 64 ust. 1 KN. Jeśli zaraz po zakończeniu ferii nauczycielka będzie chciała korzystać z urlopu uzupełniającego, należy go jej udzielić na jej wniosek, gdyż powinien zostać potraktowany łącznie z urlopem w czasie ferii jako urlop wypoczynkowy bezpośrednio po urlopie rodzicielskim (art. 163 § 3 w zw. z art. 1821g KP). W braku takiego wniosku, urlop uzupełniający będzie mógł zostać udzielony nauczycielce w terminie późniejszym (art. 66 ust. 1 KN).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Z związku ze zbliżającym się terminem przekazania informacji nauczycielowi o przeniesienie do szkoły podstawowej w
którą zostanie przekształcone gimnazjum (do dnia 15 maja). Czy taką informację należy również przekazać nauczycielowi z którym do końca maja planujemy rozwiązać stosunek pracy z powodu zmian organizacyjnych szkoły (zgodnie z art. 20 KN)? (nauczyciel zatrudniony na czas nieokreślony)
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Uprzejmie proszę o podanie procedury powołania składu komisji konkursowej (nauczyciele i rada rodziców).Czy jest to w formie głosowania ,(ewentualnie wzór protokołu z przebiegu takiego zebrania)
dziękuję
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W szkole zatrudniony jest organizator sportu posiadający legitymację trenera. Na terenie szkoły znajduje się Miejska Strefa Rekreacji Sportowej. Zajęcia z wychowania fizycznego obowiązkowe i pozalekcyjne typu SKS prowadzą nauczyciele z odpowiednimi kwalifikacjami. Czy organizator sportu z kwalifikacjami typu trener może prowadzić zajęcia sportowe z dziećmi poza zajęciami lekcyjnymi np. po południu, w sobotę lub i niedzielę?
- 30.06.2015r. wygrałam konkurs na dyrektora szkoły, wójt dał mi powierzenie na 1 rok, gdzie mogę się odwołać od jego decyzji?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- We wrześniu bieżącego roku nauczyciel zwrócił się z prośbą o wydanie świadectwa pracy za okres od 1 IX 1984 do 1 IX 1990. W tym czasie nauczyciel pracował w innej szkole i na swoją prośbę oraz za zgodą Inspektora Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta został przeniesiony na równorzędne stanowisko do mojej szkoły. Z dniem 1 IX 1990 roku podjął pracę w mojej szkole. Pracował na stanowisku dyrektora szkoły do 1 IX 1999r. Uchwałą Zarządu Gminy z dniem 15 IV 1999 r otrzymał powołanie na dyrektor gimnazjum, a funkcję objął 1 IX 1999 r. W tym dniu nauczyciel zrezygnował z funkcji dyrektora szkoły i poprosił o przeniesienie na stanowisko nauczyciela w gimnazjum. Z dniem 1 IX 1999r odwołał go z funkcji dyrektora szkoły podstawowej. Został przeniesiony na stanowisko dyrektora gimnazjum.W tym dniu została zawarta umowa. W związku z tym zostało wydane świadectwo pracy za okres od 1 IX 1990 r do 31 VIII 1999 r gdzie wpisano, że stosunek pracy ustał w wyniku przeniesienia art.18. ust.1 KN. Moje pytanie brzmi czy świadectwo pracy zostało słusznie wydane, czy zawiera dobrą podstawę prawną? Czy mogę wydać świadectwo pracy potwierdzające zatrudnienie w innej szkole czyli od 1 IX 1984 do 1 IX 1990 (mam teczkę akt osobowych n-la)? Jeżeli mogę wystawić świadectwo to jaką podać podstawę prawną? Czy można dokonać korekty na wydanym świadectwie?Jeżeli tak to, w którym miejscu dokonać wpisu?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe