Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczycielka z dniem 1 września 2015 r. rozpoczęła staż na stopień nauczyciela kontraktowego. W trakcie stażu rozpoczęła kurs pedagogiczny, dostarczyła do szkoły zaświadczenie, że ukończy go dopiero w październiku 2016 r. Czy w związku z powyższym może w lipcu przystąpić do rozmowy, aby uzyskać kolejny stopień awansu? Czy staż zakończy 30 maja, ale ze względów formalnych (brak kompletu dokumentów) będzie mogła do rozmowy przystąpić dopiero w październiku?
W szczególnych przypadkach uzasadnionych potrzebami szkoły z osobą legitymującą się wymaganym poziomem wykształcenia, lecz nieposiadającą przygotowania pedagogicznego, dopuszczalne jest nawiązanie stosunku pracy, o ile osoba ta zobowiąże się do uzyskania przygotowania pedagogicznego w trakcie odbywania stażu. W przypadku, gdy nauczyciel w ciągu pierwszego roku pracy w szkole nie uzyska przygotowania pedagogicznego z przyczyn od niego niezależnych, z nauczycielem może być zawarta umowa o pracę na kolejny jeden rok szkolny. Staż wymagany do ubiegania się o awans na stopień nauczyciela kontraktowego przedłuża się do czasu uzyskania przygotowania pedagogicznego.
Podstawa prawna: Karta Nauczyciela ustawa z dnia 26.01.1982 r. (ze zm.), w szczególności art. 10 ust. 3.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy jako dyrektor szkoły podstawowej, w której organem prowadzącym jest stowarzyszenie mogę rozpocząć awans zawodowy na nauczyciela mianowanego? Obecnie jestem nauczycielem kontraktowym na stanowisku dyrektora pracuje od września 2022 r. Uczę również innego przedmiotu.
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Prosiłam już o odpowiedź na pytanie: Czy trwająca w czasie stażu nieobecność nauczyciela 36 dni w czasie wakacji przedłuża jego staż?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Jak liczyć staż na kolejny stopień awansu zawodowego, który został przerwany długotrwałą chorobą, urlopem macierzyńskim lub wychowawczym.
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Ile lat trwa awans na nauczyciela dyplomowanego dla dyrektora szkoły?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka awansowała na nauczyciela kontraktowego w 2015 r. Z dniem 1 września 2020 r. rozpoczęła staż na nauczyciela mianowanego (2 lata i 9 miesięcy). Od 1 marca do 8 czerwca 2021 r. przebywała na zwolnieniu lekarskim, a następnie od 9 czerwca 2021 r. do 7 czerwca 2022 r. na urlopie macierzyńskim i rodzicielskim. Ciągła nieobecność w pracy wyniosła 1 rok 3 miesiące i 7 dni, nauczycielka wróciła do pracy 8 czerwca 2022 r. Czy podlega ona przepisom przejściowym, a więc staż na nauczyciela mianowanego zostaje skrócony o 1 rok, trwa 1 rok i 9 miesięcy, kończąc się 7 września 2023 r.? Czy obowiązują ją przepisy dotyczące awansu z 2018 r., a więc odbywa staż wydłużony o ciągłą nieobecność w pracy, kończąc go 7 wrzesień 2024 r.?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe