Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Obecnie jesteśmy gimnazjum, a od 01.09.17 r. jednostka nasza będzie przekształcona w ośmioletnią szkołę podstawową. Uchwała nadająca Akt założycielski szkoły i statut będzie podjęta we wrześniu (pod koniec). Kiedy mamy dokonać zmian REGON, NIP, w ZUS i u wszystkich kontrahentów? Myślę, że gdy będzie akt założycielski, ale jak do tego czasu mamy funkcjonować? Pracownicy dostali informację, że od 01.09.17 stają się pracownikami szkoły podstawowej, więc kto 01.09.17 płaci im wynagrodzenia, gimnazjum czy szkoła podstawowa, jakich pieczątek używać?
W przypadku przekształcenia gimnazjum w szkołę podstawową na podstawie art. 129 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 14.12.2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe, dokumentem, na podstawie którego należy przed 1 września dokonać zmian wymienionych w pytaniu jest uchwała Rady Gminy w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego, wydana w terminie do 31 marca 2017 r. na podstawie art. 210 ustawy.
Uchwała ta stanowi jednocześnie akt założycielski przekształconej szkoły.
Od 1 września 2017 r. pracodawcą będzie szkoła podstawowa i to ona wypłaca wynagrodzenie pracownikom. Równiez pieczęcie i pieczątki powinny być nowe - z nazwą szkoły podstawowej. Jedynie do dokumentacji szkolnej uczniów dotychczasowych klas gimnazjalnych (arkusze ocen, świadectwa, legitymacje) stosować się będzie pieczątki i pieczęcie dotychczasowego gimnazjum (bez numerów regon i NIP).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy sekretarz szkoły, który pracuje w gimnazjum w momencie wejścia gimnazjum do szkoły podstawowej czyli przekształcenia szkoły podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi może zostać przeniesiony? Czy należy z nim rozwiązać umowę o pracę z przysługującymi mu odprawami, a w szkole podstawowej nawiązać z nim nową umowę o pracę ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy można zatrudnić w szkole psychologa, który nie posiada przygotowania pedagogicznego,a mówi o tym rozporządzenie o kwalifikacjach. Czy będzie błędem zatrudnienie go na podstawie kodeksu pracy i czy w takiej sytuacji konieczna jest zgoda kuratora?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o konkretną odpowiedź na przedstawiony przeze mnie problem (dotychczas nie uzyskałam wyczerpującej odpowiedzi). Czy pełnozatrudnionemu nauczycielowi świetlicy można zaplanować pracę w godz. 6:45-16:15 z dwu-, czterogodzinną przerwą (wszystkie dzieci są na lekcji)? Jeśli nie, proszę podać konkretne przepisy. Nadmieniam, że organizacja pracy świetlicy z wykorzystaniem art. 42 nie rozwiązuje problemu.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Ile dni urlopu za rok 2018 przysługuje pracownicy, która ma umowę na czas określony do 31 maja 2018 r. ogólny staż pracy 14 lat za rok 2017 wykorzystała 26 dni. Czy pracodawca może udzielić pracownicy 26 dni w roku 2018?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Od września gimnazjum, w którym mam umowę o pracę, zostaje włączone do szkoły podstawowej. Od roku z tego gimnazjum jestem oddelegowana na stanowisko dyrektora w innej szkole podstawowej, gdyż tam wygrałam konkurs. Co dalej z moją umową o pracę w gimnazjum?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe