Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Od 1 września przedszkole zostanie włączone do zespołu szkolno - przedszkolnego. Kto powinien podpisać umowę o pracę z nowym nauczycielem rozpoczynającym pracę od 1 września w przedszkolu (będącym już w zespole)- dotychczasowy dyrektor przedszkola, czy nowy dyrektor zespołu szkolno- przedszkolnego (dyrektor zespołu zaczyna pełnić funkcje od 1 września)?
Zgodnie z art. 10 ust. 1 Karty Nauczyciela, stosunek pracy z nauczycielem nawiązuje się w szkole, a w przypadku powołania zespołu szkół jako odrębnej jednostki organizacyjnej - w zespole szkół na podstawie umowy o pracę lub mianowania.
W opisanym przypadku nauczyciel będzie zatrudniony w zespole (bo od 1 września), umowę powinien więc podpisać z nim nowy dyrektor - dyrektor zespołu w dniu, w którym obejmie funkcję.
Dyrektorzy powinni w tym zakresie się porozumieć. Zatrudnienie nauczyciela, który będzie świadczył pracę od dnia1 września 2016 r. i będzie podlegał dyrektorowi zespołu, powinno nastąpić za jego wiedzą i zgodą (art. 39 ust. 3 UoSO).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczyciel posiadający wykształcenie licencjackie: wychowanie przedszkolne z terapią pedagogiczną może być zatrudniony jako pedagog szkolny w szkole podstawowej i gimnazjum. Tenże nauczyciel obecnie studiuje na kierunku: praca socjalna. Czy jest to zgodne z przepisami?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielowi zatrudnionemu na podstawie mianowania, dla którego nie ma godzin na kolejny rok szkolny można wręczyć wypowiedzenie warunków pracy w kwietniu, z informacją, że obowiązuje trzymiesięczny okres wypowiedzenia, który kończy się 31 sierpnia 2019 roku? Czy konieczne jest czekanie z taką informacją dla nauczyciela do maja?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel mianowany od 01 września będzie miał pomniejszony etat do 12/18. Jak powinno prawidłowo wyglądać oświadczenie nauczyciela, że wyraża zgodę na dopełnienie godzin do pełnego etatu godzinami świetlicy?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy po urlopie zdrowotnym należy się nauczycielowi jeszcze urlop wypoczynkowy? Nauczyciel od 20 marca do 31 sierpnia będzie na urlopie zdrowotnym.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Wicedyrektor szkoły podstawowej złożył rezygnację z pełnienia tej funkcji a dniem 01 stycznia 2018 roku. Czy Rada Pedagogiczna powinna podjąć uchwałę opiniującą o przyjęciu rezygnacji. Czy dyrektor ma w obowiązku tylko poinformować o takiej rezygnacji przed powołaniem nowego wicedyrektora. Jeżeli powinna być uchwała o odwołaniu to proszę o wzór.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe