Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Od 8 lat jestem dyrektorem przedszkola publicznego i pracuję także z dziećmi. Chciałabym podjąć awans na nauczyciela dyplomowanego. 1.Jak długo trwa staż dyrektora?; 2. Komu oraz kiedy należy zgłosić chęć awansu?; 3. Interesuje mnie także jakie dokumenty muszę przygotować?
Warunkiem ubiegania się przez dyrektora o stopień awansu nauczyciela dyplomowanego jest posiadanie wyróżniającej oceny pracy (uzyskanej w trybie art. 6a KN), zajmowanie stanowiska dyrektora nieprzerwanie 3 lata oraz upływ 4 lat od uzyskania stopnia awansu nauczyciela mianowanego. Dyrektor nie odbywa stażu, gdyż dla niego okresem równoważnym jest kierowanie przedszkolem (art. 9e ust. 1 KN). Wniosek o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego o awans na stopień nauczyciela dyplomowanego jest składany do kuratora oświaty, jeśli są spełnione powyższe wymogi (art. 9b ust. 3 i ust. 4 pkt 3 KN). Dokumentacja załączana do wniosku obejmuje w szczególności: 1) dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje zawodowe, akt nadania stopnia awansu zawodowego - poświadczone kopie; 2) zaświadczenie pracodawcy o spełnieniu wymagań dotyczących okresów pracy, wymaganych do złożenia wniosku, jeżeli okresów tych nie można udokumentować na podstawie świadectw pracy (wystawia je organ prowadzący – art. 10 ust. 1 pkt 6 PO); 3) opis i analizę realizacji wymagań określonych w § 8 ust. 2 rozporządzenia jako wymaganych do uzyskania stopnia awansu nauczyciela dyplomowanego, w szczególności ze wskazaniem uzyskanych efektów; 4) sprawozdanie z ostatnich 3 lat pracy obejmujące w szczególności charakterystykę i rozwój kierowanego przedszkola w tym okresie, z uwzględnieniem efektów kształcenia i wychowania; 5) wyróżniającą ocenę pracy uzyskaną w okresie zajmowania stanowiska dyrektora przedszkola (§ 9 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 marca 2013 r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli (Dz.U. z 2013 r., poz. 393).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Sprawa dotyczy nauczyciela stażysty, który został zatrudniony dnia 2 września 2016r. Pytanie brzmi: jaka data zakończenia stażu powinna widnieć na sprawozdaniu nauczyciela stażysty- czy prawidłowa to - 31.05.17r.?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Pracownik zmienia placówkę i wystąpił o cząstkową ocenę dorobku zawodowego. Rozpoczął staż na nauczyciela mianowanego w poradni w roku szkolnym 2019/2020. W związku z COVID-19 od 13.03 do 22.05 przebywał na dodatkowym zasiłku opiekuńczym i nie realizował planu rozwoju zawodowego. Czy w związku z zaistniałą sytuacją musi powtórzyć awans? Co z cząstkową oceną dorobku zawodowego?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Czy w składzie komisji przeprowadzającej egzamin na nauczyciela mianowanego jako przedstawiciel organu prowadzącego i jednocześnie przewodniczącą może być radna, która pracuje w świetlicy wiejskiej. Nadmieniam, że w szkole przestała pracować 15 lat temu i nie ma wyższego wykształcenia pedagogicznego tylko kurs pedagogiczny po liceum.
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel (logopeda) rozpoczął staż na stopień nauczyciela mianowanego 1 września 2018 r. Realizował staż 2 lata jako logopeda i zakończył umowę o pracę 31 sierpnia 2020 r. Rozpoczął pracę od 1 września w innej placówce na czas zastępstwa jako nauczyciel wychowania przedszkolnego (na okres 1 miesiąca). Dyrektor placówki wydał nauczycielowi pozytywną ocenę dorobku za 2 lata odbytego stażu. Jednak od października 2020 r. ponownie wrócił do poprzedniej placówki w charakterze logopedy na umowie do końca roku szkolnego. Czy może kontynuować staż w miejscu jego rozpoczęcia pomimo przerwy w zatrudnieniu (1 miesiąc – wrzesień)?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Czy ten nauczyciel może rozpocząć staż na kontraktowego: mgr, przygotowanie pedagogiczne, jest w trakcie robienia kwalifikacji do nauczania przedmiotu - w grudniu 2012 kończy, dadzą mu odpowiednie kwalifikacje.
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe