Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Jasne jest to, że jeżeli chodzi o tzw. edukację domową, to za jej „organizację” odpowiadają rodzice lub opiekunowie prawni ucznia. Jednakże żaden przepis prawa nie...

PORADA PRAWNA

01 września 2021 Prawo oświatowe

Poradnia psychologiczno-pedagogiczna wydała orzeczenie dla dziecka niepełnosprawnego objętego edukacją domową. Jak wygląda realizacja zaleceń z orzeczenia – kto je realizuje i kto ponosi koszty?

Jasne jest to, że jeżeli chodzi o tzw. edukację domową, to za jej „organizację” odpowiadają rodzice lub opiekunowie prawni ucznia. Jednakże żaden przepis prawa nie zwalnia dyrektora szkoły z obowiązku realizacji zaleceń zawartych w orzeczeniu o potrzebie kształcenia specjalnego. Bez znaczenia pozostaje tu fakt, czy orzeczenie znajdowało się w obrocie w dniu wydawania przez dyrektora decyzji w sprawie realizacji obowiązku szkolnego poza szkołą, czy też zostało wydane później.

Wynika z tego, że szkoła ma obowiązek pełnej realizacji orzeczenia i to organ prowadzący ponosi koszty organizacji zajęć.
 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2021 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT