Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pracownica obsługi przebywa na długotrwałym, ciągłym zwolnieniu lekarskim, 182 dni tego zwolnienia mijają 06 września 2014r. -sobota. Po wykorzystaniu 182 dni zwolnienia lekarskiego pracownica chce rozwiązać umowę o pracę za porozumieniem stron bez okresu wypowiedzenia. Z jaka datą należy rozwiązać umowę skoro 7 września przypada w niedzielę? Czy można dopiero z dniem 8 września (poniedziałek?). W szkole soboty i niedziele są dniami wolnymi od pracy. Bardzo proszę o szybką odpowiedź.
Skoro zwolnienie lekarskie wydane jest do 6 września, czy też wtedy mija 182 dzień zwolnienia, to ten dzień będzie ostatnim dniem zatrudnienia. Zatem umowa o pracę zostanie rozwiązana 6 września w sobotę. Tak samo jest w przypadku zatrudnienia pracownika na czas określony, np. nauczyciela do 31 sierpnia. Bez względu na to jaki będzie to dzień tygodnia, umowa rozwiązuje sie 31.08. Jeżeli dniem rozwiązania umowy jest sobota lub niedziela, świadectwo pracy wystawia się w poniedzialek, czyli najbliższy dzień pracy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Z dniem 1.09.2018 organ prowadzący planuje połączenie przedszkola z szkoła podstawową i stworzenie zespołu szkolno-przedszkolnego. Czy w takiej sytuacji organ prowadzący ma możliwość powierzenia stanowiska dyrektora zespołu obecnemu dyrektorowi szkoły podstawowej do końca jego kadencji? Czy musi być ogłoszony konkurs na dyrektora zespołu?
- Czy nauczyciel (mgr z przygotowaniem pedagogicznym), który ukończył dodatkowo kurs kwalifikacyjny z terapii pedagogicznej może prowadzić zajęcia rewalidacyjne w szkole z dzieckiem : 1.słabosłyszącym; 2.z afazją; 3.z zespołem Aspergera; 4. niedostosowanym społecznie. W opinii poradni Psychologiczno-pedagogicznej jest wpisane w zaleceniach miedzy innymi: zajęcia rewalidacyjne, zajęcia korekcyjno-wyrównawcze.
- Nauczyciel przedmiotów zawodowych (nauczyciel dochodzący) jest zatrudniany w naszej szkole na umowę o pracę na czas określony. W roku szkolnym 2016/17 zatrudniony był w wymiarze 6/18 etatu od 01.09.2016 do 30.06.2017 r. Został mu wypłacony ekwiawalent za 42 dni urlopu i świadczenie urlopowe proporcjonalne do wymiaru zatrudnienia i czasu pracy.
Aktualnie w roku szkolnym 2017/2018 jest zatrudniony w wymiarze 4/18 etatu na okres 01.09.2017r. do 31.12.2017 r. Czy w związu z powyższym należy się mu świadczenie urlopowe za te 4 m-ce? A ekwiwalent za urlop za 22 dni czy 23? Bo 5,6 dnia * 4 m-ce= 22,4 dni.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy w Szkole podstawowej specjalnej mogę zatrudnić na zajęcia rewalidacyjne osobę z ukończonymi studiami: pedagogika o specjalności logopedia mgr 5 lat, studia podyplomowe: surdopedagogika, socjoterapia, psychoterapia, terapia pedagogiczna, neurologopedia, kurs migowy stopnia I ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel ma 32 letni staż pracy pedagogicznej i kończy w tym roku 53 lata. Kiedy może przejść na wcześniejszą emeryturę.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe