Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pracownica od 14.11.2014r. do 17.04.2015r. przebywa na zwolnieniu lekarskim - ciąża. od 18.04.2015r. do 15.04.2016 - urlop macierzyński, urlop macierzyński dodatkowy, urlop rodzicielski. Ile dni urlopu wypoczynkowego należy się pracownicy, kiedy powinna wrócić do pracy?
Z treści pytania nie wynika, czy pracownica wykorzystała w całości urlop przysługujący w 2014 r., ani czy jest uprawniona do wypoczynku w wymiarze 20, czy 26 dni. Za 2015 r. pracownica nabyła prawo do urlopu w wymiarze 20 lub 26 dni oraz z dniem 1 stycznia 2016 r. - 20 lub 26 dni za bieżący rok, w zależności od posiadanego stażu pracy (art. 154 § 1 KP). Prawa do urlopu nie pozbawiła jej nieobecność w pracy spowodowana korzystaniem ze zwolnienia lekarskiego oraz urlopów związanych z rodzicielstwem (art. 165 pkt 1 i pkt 4 KP). Bezpośrednio po urlopie rodzicielskim pracownica może, ale nie musi, wykorzystać zaległego i bieżącego urlopu wypoczynkowego w części lub w całości. Jeśli w trakcie urlopu rodzicielskiego lub bezpośrednio po nim pracownica złoży wniosek o udzielenie urlopu wypoczynkowego, należy jej go udzielić we wnioskowanym wymiarze, jeśli nie przekracza wymiaru, do którego jest uprawniona (art. 182 [1g] w zw. z art. 163 § 3 KP). Natomiast w przypadku, gdy pracownica nie złoży wniosku o urlop wypoczynkowy, wróci do pracy z dniem 18 kwietnia 2016 r.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy przysługuje prawo do świadczenia rehabilitacyjnego po urlopie dla poratowania zdrowia?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka w związku z ciążą od 17 maja 2021 r. przebywała na zwolnieniu lekarskim. Urodziła 3 sierpnia 2021 r. i z dniem porodu przeszła na urlop macierzyński. Kiedy powinna wrócić do pracy uwzględniając wszystkie urlopy od czasu zwolnienia lekarskiego?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel posiadający ukończone studia podyplomowe w zakresie historii może uczyć w ośmioletniej szkole podstawowej wos-u? W latach 1999-2007 uczył wos-u w gimnazjum, bo kwalifikacje uznał dyrektor szkoły, w aktach osobowych brak informacji o zbliżeniu lub uznaniu kwalifikacji.
- W naszej placówce istnieje konieczność zatrudnienia nauczyciela na zastępstwo (powrót nauczyciela 1.09.2017 r.). Czy jest konieczność zatrudnienia nowego na cały rok szkolny tj. do 31.08.2017? Czy jest możliwość wypowiedzenia wcześniejszego np. 30.06.2017?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jakie przywileje i korzyści w trakcie zatrudnienia i po przejściu na emeryturę ma nauczyciel posiadający orzeczenie o niepełnosprawności (niedowidzący i niedosłyszący)?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe