Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pracuję w Punkcie przedszkolnym o profilu dla dzieci z autyzmem. W połowie grudnia odbędzie się w naszej placówce ewaluacja zewnętrzna (problemowa). Już teraz wiadomo, że urzędniczki z kuratorium nie widzą wielkiej różnicy pomiędzy punktem a przedszkolem. W związku z tym mam dwa pytania: 1. Czy w punkcie przedszkolnym musi działać rada pedagogiczna? 2. Czy w punkcie przedszkolnym można realizować awans zawodowy?
Organy punktu przedszkolnego określa dokument organizacji placówki, który może ale nie musi przewidywać działania rady pedagogicznej – żaden przepis nie przewiduje takiego wymogu (§ 6 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 sierpnia 2017 r. w sprawie rodzajów innych form wychowania przedszkolnego, warunków tworzenia i organizowania tych form oraz sposobu ich działania, Dz.U. z 2017 r., poz. 1657). W gminnym punkcie przedszkolnym nauczyciele z racji zatrudnienia przez dyrektora przedszkola lub szkoły podstawowej są członkami rady pedagogicznej tego przedszkola lub szkoły i biorą udział w zebraniach rady pedagogicznej przedszkola lub szkoły (art. 32 ust. 8, art. 69 ust. 1 i 5 PO). Aktualnie nauczyciele punktu przedszkolnego nie są objęci regulacjami ustawy KN, a w związku z tym nie realizują awansu zawodowego, za wyjątkiem nauczycieli pracujących w samorządowych punktach przedszkolnych, którzy są zatrudniani przez dyrektora publicznego przedszkola lub szkoły (art. 1 w zw. z rozdziałem 3a KN, art. 32 ust. 8 PO). Procedurze awansowej będą mogli podlegać od dnia 1 września 2018 r. - znowelizowany art. 91b ust. 2 pkt 4 KN będzie odsyłał do stosowania art. 9a – 9h KN do nauczycieli zatrudnionych w innych formach wychowania przedszkolnego.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jak prawidłowo przydzielić godziny z religii i j. angielskiego w oddziale przedszkolnym(w grupie będą w większości dzieci 4,5 - letnie i też trzech lub czterech sześciolatków. Czy zaplanować religię i j. angielski w ramach 25 godz. edukacyjnych, czy oprócz 25 godz. edukacyjnych mają się odbywać się dodatkowo te przedmioty i w jakim wymiarze?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Maksymalne wynagrodzenie dyrektora niepublicznej jednostki oświatowej w 2019 r. wyniesie: 8404,78 zł brutto miesięcznie w złotówkowych placówkach wychowania przedszkolnego – 14 007,97 zł brutto miesięcznie. Proszę o informację co oznacza zapis placówka złotówkowa, czy różni się od przedszkola niepublicznego ?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Czy jest jakaś wymagana liczba uczniów na zajęcia w klasie z podziałem na grupy na językach obcych w gimnazjum? Czy jeżeli w klasie jest 19 uczniów, to mogą być podzieleni na grupy?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- W specjalnym ośrodku funkcjonują trzy szkoły, przedszkole, internat. W związku z tym czy tworzenie koncepcji pracy, planów pracy, planu nadzoru musi odbywać się dla każdej jednostki oddzielnie czy mogą to być dokumenty wspólne dla całej placówki?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Czy powołując się na pkt. 12 opisujący zadania przedszkola w nowej podstawie programowej, który brzmi" współdziałanie z rodzicami, różnymi środowiskami, organizacjami uznawanymi przez rodziców za źródło istotnych wartości, na rzecz tworzenia warunków umożliwiających rozwój tożsamości dziecka" możliwe będzie prowadzenie zajęć z religii w ramach podstawy programowej?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe