Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Proszę o informację dotyczącą wyliczenia ilości dni ekwiwalentu za urlop: 1. PLACÓWKA FERYJNA, a/ pracownik zatrudniony na zastępstwo w wymiarze 0,19 etatu od 01.09.2016 r. do końca zajęć dydaktycznych tj. 23.06.2017 r. (wykorzystał 2 tyg. ferii); b/ pracownik zatrudniony na czas określony w wymiarze 1 etat od 13.03.2016 r. do końca zajęć dydaktycznych tj. 23.06.2017 r. (nie wykorzystał 2 tyg. ferii).
W przypadku, gdy pracownikami są nauczyciele zatrudnieni na podstawie przepisów KN, pierwszy jest uprawniony do ekwiwalentu za 42 dni (56 – 14 dni) w oparciu o art. 64 ust. 5 zd. 1 i art. 66 ust. 2 KN, a drugi do ekwiwalentu za 23 dni (5,6 dni * 4 miesiące = 22,3 dni zaokrąglone w górę), zgodnie z art. 64 ust. 5 zd. 2 i art. 66 ust. 2 KN oraz art. 1552a § 1 i 1, art. 1553 § 1 KP.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- 1. Czy pracownikom niepedagogicznym, tj. sprzątaczkom poradni psychologiczno-pedagogicznej można wprowadzić zadaniowy czas pracy w okresie epidemii koronawirusa? W Regulaminie pracy nie mamy zapisu o takim systemie czasu pracy.
W jaki sposób należałoby to zrobić, tj. czy może być to w formie porozumień z pracownikami?
Co powinno zawierać takie porozumienie? Czy należy określić/wymienić zadania do wykonania?
2. Czy pracownikowi, którego małżonek pracuje zdalnie w domu może skorzystać ze specjalnego zasiłku opiekuńczego w czasie pandemii koronawirusa?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Badania kontrolne. Pracownik przebywający na długotrwałym zwolnieniu złożył wypowiedzenie. Zwolnienie lekarskie pracownika skończy się na 10 dni przed upływem okresu wypowiedzenia. Pracownik posiada kilkanaście dni urlopu wypoczynkowego. W jaki sposób zobligować pracownika do wykorzystania 10 dni urlopu oraz czy w związku z przedstawioną sytuacją pracodawca ma obowiązek skierowania pracownika na badania kontrolne?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielowi będącemu kierownikiem w placówce wychowania pozaszkolnego (placówce nieferyjnej) zatrudnionego na 30 godzin dydaktycznych-powierzono kierowanie wypoczynkiem (półkolonie) w czasie ferii zimowych. Półkolonie są przewidziane w godz. od 8-16. Czy należy mu się wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe (10 godzin)?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel w lipcu odszedł na emeryturę. Po wakacjach ponownie podjął pracę w innej szkole. Z której szkoły powinien pobierać zapomogę zdrowotną (nie chodzi o zapomogę z Funduszu socjalnego lecz z funduszu zdrowotnego). Czy sam sobie wybiera szkołę, z której chce pobierać zapomogę?
- W niepublicznym przedszkolu nauczyciele zatrudniani są na umowę o pracę z Kodeksu Pracy, czyli w wymiarze 40 godzin tygodniowo. Czy nauczyciel religii, który pracuje godzinę tygodniowo w umowie powinien mieć wpisany wymiar 1/40 etatu? Umowę zawieramy od 1 września do 30 czerwca. Jak wygląda wówczas kwestia urlopu? Czy faktycznie przysługuje takiemu pracownikowi 10 dni urlopu, które może wykorzystać i nie prowadzić zajęć kilka razy z rzędu? Proszę o pomoc w tej kwestii, ponieważ odkąd zawieramy umowy o pracę, a nie umowy zlecenie, ta kwestia nie jest dla nas do końca jasna.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe