Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Proszę o informację, jak wygląda z punktu prawnego nagrywanie lekcji zdalnych przez rodziców lub robienie zdjęć/screenów?
Rodzice mogą do prywatnych celów (do nauki dzieci, powtarzania materiału) nagrywać zdalne lekcje, robić zdjęcia i screeny, gdy obejmują one wizerunek danego ucznia (własnego dziecka) oraz nauczyciela w związku z wykonywaniem zadań służbowych, ponieważ w takich sytuacjach nauczyciel jest traktowany jak funkcjonariusz publiczny i nie korzysta z ochrony prywatności – art. 5 ust. 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. z 2020 r., poz. 2176). Zgoda na utrwalanie jest konieczna, gdy nagrania, zdjęcia i screeny dotyczą także wizerunku lub głosu innych uczniów (cudzych dzieci) – art. 23 i 24 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (t.j. Dz.U. z 2020 r., poz. 1740). Gdyby ponadto rodzice chcieli np. rozpowszechnić wizerunek nauczyciela, to na takie działanie musieliby uzyskać jego zgodę - art. 81 ust. 1 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz.U. z 2019 r., poz. 1231 ze zm.).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy w placówce oświatowej ,podlegającej pod Stowarzyszenie, można założyć monitoring tylko na sali gimnastycznej i korytarzach? A w innych salach nie. Jakie są przepisy w tym zakresie?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- DEN jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych dla ucznia, czy w związku z tym należy zaliczyć ten dzień do 8 dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w gimnazjum, czy tego dnia nie wliczamy do tych dodatkowych dni?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy obecne przepisy nakazują wyznaczenie miejsca parkingowego dla osoby niepełnosprawnej na terenie placówki oświatowej? Czy wystarczy tylko miejsce obok przedszkola wyznaczone przez gminę?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Rodzice bliźniaczek uczęszczających obecnie do klasy I szkoły podstawowej złożyli wniosek o cofnięcie jednej z dziewczynek do oddziału przedszkolnego. Prośbę motywują dobrem dziecka i opinią nauczycielki. Jakie są procedury i akty prawne, które umożliwiają podjęcie takiej decyzji? Dziewczynka urodziła się 03.09.2009r. Nie posiada badań specjalistycznych.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Jesteśmy szkołą dla dorosłych (Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego). Mamy LO, szkoły policealne, a od 2013 roku KKZ. Czy obowiązkowa jest akredytacja?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe