Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Proszę o podanie mi możliwości na przyjęcie ucznia niepełnosprawnego intelektualnie ale pełnoletniego do pierwszej klasy Branżowej Szkoły pierwszego stopnia. Czy jest możliwość w Zespole Szkół Specjalnych skupiającego w sobie szkołę specjalną podstawową, wyglądające gimnazjum oraz Branżowaą Szkołę pierwszego stopnia i Szkołę Przysposabiajacaą do Pracy utworzyć szkołę dla dorosłych?
Na podstawie § 4 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 sierpnia 2017 r. w sprawie warunków organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie i zagrożonych niedostosowaniem społecznym, Dz.U. z 2017 r., poz. 1578 kształcenie uczniów niepełnosprawnych może być prowadzone do końca roku szkolnego w tym roku kalendarzowym, w którym uczeń kończy 24. rok życia - w przypadku szkoły ponadpodstawowej. Na tej podstawie można przyjąć pełnoletniego niepełnosprawnego ucznia. Możliwe jest również utworzenie szkoły specjalnej dla dorosłych, ponieważ art. 2 pkt 2 lit. a i art. 4 pkt 29 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2018 r., poz. 996 ze zm. nie wykluczają utworzenia szkoły specjalnej dla dorosłych, która ponadto może zostać włączona do zespołu, w którym funkcjonują szkoły dla młodzieży - art. 91 ust. 1 PO.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy w przypadku, gdy została dokonana zmiana w zakresie składu kadry pedagogicznej punktu przedszkolnego, należy przedłożyć do wiadomości organu ewidencyjnego aktualny wykaz kadry pedagogicznej wraz z jej kwalifikacjami?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Przedszkole w czasie wakacji będzie pełniło dyżur. Podczas dyżuru w przedszkolu będą uczęszczać dzieci z naszego przedszkola oraz innego przedszkola znajdującego się na terenie gminy. Jaki dziennik powinny uzupełniać nauczycielki? Czy wystarczy do obecnego dziennika zajęć dokleić nową listę dzieci obowiązującą od 1 lipca, a zapisy w dziennikach wykonywać w dalszych częściach? Czy należy zakupić nowy dziennik – jeśli tak to jaki?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Posiadamy w szkole podstawowej klasę z oddziałem sportowym tenis ziemny. Mam pytanie, gdzie i czy w ogóle wpisujemy, że dziecko brało udział w zajęciach? Czy jest jedna ocena z w-f, druga z tenisa, czy jedna wspólna?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy organ prowadzący szkołę przed utworzeniem Powiatowego Centrum Sportu na bazie obiektów sportowych szkoły powinien mieć opinię Rady Pedagogicznej , Rady Rodziców. Jeśli tak czy jest ona wiążąca w przypadku opinii negatywnej.
Dziękuje
Inne Przeczytaj odpowiedź
- 10-letnie dziecko mieszka na stałe z rodzicami za granicą – wszyscy mają obywatelstwo polskie. Od września dziecko będzie przebywało czasowo w Polsce z dziadkami i tutaj chodziło do szkoły podstawowej – rodzice pozostaną za granicą (przyjadą tylko w celu zapisania dziecka do szkoły). Jakie dokumenty są niezbędne w takiej sytuacji? Czy wystarczy pełnomocnictwo rodziców udzielone dziadkom do sprawowania opieki nad ich dzieckiem w czasie pobytu w kraju?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe