Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Proszę o podanie podstawy prawnej,do wymaganych kwalifikacji nauczyciela przy prowadzeniu zajęć rewalidacyjnych ?
Zajęcia rewalidacyjne organizowane są dla uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. W orzeczeniu takim określone zostają zajęcia, które należy zorganizować dla danego ucznia zgodnie z jego potrzebami. W zależności zatem od niepełnosprawności dziecka mogą to być różne rodzaje i formy zajęć.
Kwalifikacje nauczycieli do prowadzenia zajęć określa ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 12 marca 2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli. Zgodnie z jego zapisami nauczyciel musi ukończyć odpowiedni do prowadzenia danych zajęć kierunek studiów wyższych, podyplomowych lub kursów kwalifikacyjnych, w zależności od typu szkoły.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Z dniem 31 sierpnia 2019 roku na mocy porozumienia stron ulega rozwiązaniu stosunek pracy z wicedyrektorem szkoły, który nadzoruje warsztaty szkolne. Zgodnie z zakresem obowiązków odpowiedzialny jest przed dyrektorem Centrum, radą pedagogiczną, organem sprawującym nadzór pedagogiczny i organem prowadzącym placówkę za wyposażenie materialne placówki podczas pełnienia przez siebie funkcji zastępcy dyrektora oraz podczas bieżącego nadzoru nad placówką. W związku z powyższym proszę o odpowiedź w jaki sposób należy poprawnie rozliczyć odchodzącego wicedyrektora szkoły, czy można przeprowadzić inwentaryzację cząstkową majątku?
- Kto może zostać upoważniony do dokonywania czynności za dyrektora przedszkola (podpisywać zarządzenia, przelewy bankowe, zatwierdzać faktury, listy płac do wypłaty ) w którym nie ma stanowiska wicedyrektora - sytuacja dotyczy szczególnie okresu urlopu wszystkich pracowników pedagogicznych.
- Wicedyrektor szkoły państwowej w tym roku wykorzystał 20 dni urlopu wypoczynkowego i pozostało mu jeszcze 15 dni. Czy ten urlop musi wykorzystać w tym roku kalendarzowym, czy może on przejść na kolejny rok i jaki jest ostateczny termin wykorzystania go (koniec września 2020)?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy można lub trzeba zrobić podział w aktach osobowych pracownika zatrudnionego przed 2019 r.? Czy urlop okolicznościowy oraz bezpłatny trzeba wpinać do akt, czy do ewidencji czasu pracy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy pomoc nauczyciela powinna mieć zaświadczenie o niekaralności, tak jak nauczyciele?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe