Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Proszę o podanie wymiaru urlopu dla nauczyciela zatrudnionego od 23.01.2017 do 30.06.2017r na 7/18 etatu.
Zgodnie z art. 64 ust. 5 Karty Nauczyciela, nauczyciel zatrudniony przez cały okres trwania zajęć w danym roku szkolnym w szkole, w której w organizacji pracy przewidziano ferie szkolne, ma prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze i na zasadach określonych w ust. 1 (okres ferii zimowych i wakacji). Nauczyciel zatrudniony przez okres krótszy niż 10 miesięcy w szkole, w której w organizacji pracy przewidziano ferie szkolne, ma prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze proporcjonalnym do określonego w umowie okresu prowadzenia zajęć.
W opisanym przypadku nauczyciel nabędzie prawo do urlopu w wymiarze proporcjonalnym do przepracowanego okresu, wymiar etatu nie ma tu znaczenia. Zgodnie z zasadami kodeksu pracy przy obliczaniu urlopu w wymiarze proporcjonalnym niepełny miesiąc zatrudnienia oraz niepełny wymiar urlopu (dni) zaokrągla się w górę. Nauczycielowi przysługiwać zatem będzie urlop za 6 miesięcy (5,6 x 6 = 33,6, czyli 34 dni).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- W zespole szkolno-przedszkolnym do grupy zerowej (dzieci sześcioletnie) w przedszkolu uczęszczają również pięciolatki. Nauczyciel szkoły podstawowej (18/18) prowadzi 1 godzinę indywidualnych zajęć rewalidacyjnych logopedycznych z dzieckiem pięcioletnim, ur. w 2013 r., które uczęszcza do tej grupy.
Czy do przeliczenia etatu nauczyciela należy przyjąć, że jest to 1/25 czy 1/22?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W chwili obecnej zatrudniam dwóch nauczycieli języka polskiego. Jeden z nich ma stopień nauczyciela mianowanego drugi kontraktowego. W arkuszu organizacji pracy szkoły na ten rok nie mam godzin dla dwóch nauczycieli, mam 1,5 etatu. Chciałbym zostawić na całym etacie nauczyciela kontraktowego a mianowanemu ograniczyć zatrudnienie. Czy jest jakiś przepis który chroni nauczycieli mianowanych w stosunku do kontraktowych, czy w przypadku gdybym nie miał godzin mogę zwolnić mianowanego, a kontraktowego pozostawić w pracy?
- Proszę o informację, czy poprawne są podstawy prawne niniejszego pisma dla sprzątaczki szkolnej:
W związku z Pani pismem z dnia 25.04.2019r. o rozwiązanie umowy o pracę na mocy porozumienia stron w związku z przejściem na emeryturę informuję, iż na podstawie art. 36 ust.2, art. 38 ust. 3 pkt 3 ustawy o pracownikach samorządowych (tj. Dz.U. z 2016r. poz. 902 z późn. zm.) przysługuje Pani odprawa pieniężna w wysokości sześciomiesięcznego wynagrodzenia.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Kucharka złożyła pismo o urlop bezpłatny, bardzo proszę o sprawdzenie poprawności odpowiedzi na pismo:
Uwzględniając Pani prośbę wyrażoną w podaniu z dnia 18.07.2019 r., informuję, że na podstawie art. 174 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 roku – Kodeks Pracy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1040) udzielam Pani urlopu bezpłatnego na okres od dnia 1 września 2019 r. do dnia 30 września 2019 r.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Dyrektor wykorzystał tylko 20 dni urlopu z przysługujących mu 35 w roku 2018. Do jakiego miesiąca roku 2019 można wykorzystać zaległy urlop, a może prawo daje możliwość wypłacenia rekompensaty za niewykorzystany urlop w pieniądzu?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe