Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Proszę o wskazówki jak rozwiązać następujący problem. Jestem nauczycielem kontraktowym zatrudnionym w pełnym wymiarze w publicznym przedszkolu, mam 20 godzin z dziećmi i 5 na pełnienie obowiązków dyrektora (otrzymałam drugi rok powierzenie obowiązków). Chcę bardzo zacząć staż na mianowanego, kogo powołać na opiekuna (organ prowadzący, koleżankę z sąsiedniego przedszkola) i jak formalnie realizować zagadnienia ze stażu. Umowy mam przedłużane na rok szkolny.
Powierzenie pełnienia obowiązków dyrektora po raz drugi na czas trwania zajęć w roku szkolnym jest sprzeczne z art. 36a ust. 5 UoSO.
Wobec nauczyciela kontraktowego funkcję opiekuna stażu mógłby pełnić tylko nauczyciel mianowany lub dyplomowany zatrudniony w przedszkolu, o ile przedszkole zatrudnia nauczyciela z takim stopniem awansu (art. 9c ust. 4 KN). Brak zatrudnienia nauczyciela co najmniej mianowanego uniemożliwia wyznaczenie opiekuna stażu w publicznym przedszkolu i nie uzasadnia powołania opiekuna stażu spoza przedszkola. Ponadto osoba pełniąca obowiązki dyrektora nie może w sprawie własnego awansu zawodowego dokonać oceny dorobku zawodowego (art. 9c ust. 6 KN) i wchodzić w skład komisji egzaminacyjnej (art. 9g ust. 2 pkt 3 KN). Postępowanie awansowe jest postępowaniem administracyjnym, w którym nie można występować jako organ lub członek organu i jednocześnie jako strona (art. 24 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r., Kodeks postępowania administracyjnego, Dz. U. z 2013 r., poz. 267 z późn. zm.).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczyciel kontraktowy, któremu organ prowadzący powierza kierowanie szkołą na 10 miesięcy, może realizować w tym czasie swój awans zawodowy na mianowanego?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Czy w związku ze strajkiem nauczycieli mogę powołać do zespołu nadzorującego egzamin nauczyciela przebywającego na świadczeniu kompensacyjnym?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel posiada wykształcenie wyższe magisterskie bez przygotowania pedagogicznego.Studia podyplomowe pedagogiczne rozpoczął we wrześniu 2017 kończy grudzień 2018. W/w nauczyciel złożył wniosek o awans na nauczyciela kontraktowego 01.09.2017 r. do kiedy nauczyciel powinien przedłożyć dokument o skończeniu studiów pedagogicznych, czy wydłuża się staż do momentu ukończenia kwalifikacji pedagogicznych.
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Od 02.09.2013r.dostałam powołanie na PO dyrektora szkoły do momentu rozstrzygnięcia konkursu. Konkurs odbył się w lutym 2014r, który wygrałam. Zostałam powołana na 5 lat szkolnych od 01.03. 2014r., do kiedy powinnam mieć powołanie?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Opiekun nauczyciela stażysty 11 dni przed zakończeniem stażu poszedł na urlop zdrowotny. Czy należy wyznaczyć nowego opiekuna? Kto dokonuje podsumowania stażu?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe