Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Prowadzę działalność gospodarczą. Czy mogę wynajmować odpłatnie żonie, która prowadzi niepubliczne przedszkole integracyjne np. sprzęt do terapii Tomatisa, Biofeedback, służący realizacji zaleceń zawartych w orzeczeniu o potrzebie kształcenia specjalnego?
Jeżeli nie została ustanowiona rozdzielność majątkowa, w ramach której mienie wchodzące w skład przedsiębiorstwa stanowi majątek odrębny męża, niemożliwe jest odpłatne wynajęcie ww. sprzętu żonie z uwagi na wejście tych przedmiotów w skład majątku wspólnego, udział żony we własności wynoszący ½ oraz przede wszystkim ze względu na jej ustawowe prawo do korzystania ze sprzętu w całości (art. 341, art. 47 § 1 i art. 48 ustawy z dnia 25 lutego 1964 r. - Kodeks rodzinny i opiekuńczy, Dz.U. z 2019 r., poz. 2086). Zawarcie umowy najmu sprzętu byłoby możliwe tylko w przypadku zawarcia umowy o rozdzielności majątkowej o treści wskazanej na wstępie.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Uczennica klasy IV ma orzeczenie o niepełnosprawności ruchowej (porażenie kończyn dolnych). Nie jest w stanie uczestniczyć w zajęciach wychowania fizycznego z klasą. Czy powinnam ja zwolnić na podstawie zaświadczenia lekarskiego, czy na podstawie orzeczenia? Proszę o podstawę prawną.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- W roku szkolnym 2016/17 obowiązują wzory świadectw w SP zgodnie z rozporządzeniem MEN z 31 maja 2017 r. natomiast obowiązujące wzory arkuszy ocen w klasach I-VI są zawarte w kilku rozporządzeniach. Bardzo proszę o podanie rozporządzenia MEN dla poszczególnych klas.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- W oddziale przedszkolnym dziecko z opinią PPP ma przydzieloną 1 godzinę zajęć korekcyjno kompensacyjnych. Czy może realizować tygodniowo 45minut (20 minut i 25 minut), czy powinno realizować 2 razy po 30 minut czyli łącznie 60 minut.Dziękuję.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Na podstawie - Art. 44o. 3. Na wniosek rodziców ucznia i po uzyskaniu zgody wychowawcy oddziału albo na wniosek wychowawcy oddziału i po uzyskaniu zgody rodziców ucznia rada pedagogiczna może postanowić o promowaniu ucznia klasy I i II szkoły podstawowej do klasy programowo wyższej również w ciągu roku szkolnego, jeżeli poziom rozwoju i osiągnięć ucznia rokuje opanowanie w jednym roku szkolnym treści nauczania przewidzianych w programie nauczania dwóch klas? W najbliższym czasie na posiedzeniu RP ma zapaść decyzja o promowaniu ucznia klasy pierwszej do klasy drugiej. Pytanie: - czy uczeń otrzymuje świadectwo? - z jaką datą wystawia się świadectwo?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy zespół szkół specjalnych zorganizowany w szpitalu, w skład którego wchodzi wchodzą jednostki feryjne (szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum) i nieferyjne (przedszkole, zespół pozalekcyjnych zajęć wychowawczych) jest placówką feryjną czy nieferyjną?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe