Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pytanie dotyczy kwalifikacji nauczyciela do prowadzenia zajęć wyrównawczych z j. polskiego w klasach IV-VIII. Czy może je prowadzić tylko nauczyciel, który ukończył filologię polską, czyli polonista, czy może je także prowadzić nauczyciel, który prowadzi zajęcia korekcyjno-kompensacyjne lub terapię pedagogiczną (bez wykształcenia polonistycznego)?
Na podstawie § 17 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 sierpnia 2017 r. w sprawie zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach, Dz.U. z 2017 r., poz. 1591 zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze prowadzą nauczyciele posiadający kwalifikacje odpowiednie do rodzaju zajęć. W związku z tym takie zajęcia z zakresu języka polskiego powinien prowadzić tylko nauczyciel z wykształceniem polonistycznym, zgodnie z § 4 ust. 1 i § 3 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli, Dz.U. z 2017 r., poz. 1575.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- W grudniu jeden z nauczycieli odszedł z pracy, czy powinnam zmienić arkusz organizacyjny i czy aneks do arkusza powinien być przedstawiony na radzie pedagogicznej? Ja jako dyrektor mam zniżkę godzin do 8, ile nadgodzin mogę mieć w świetle przepisów?
- Zwracam się o poradę prawną w kwestii dotyczącej oceny pracy. Jestem dyrektorem szkoły podstawowej, któremu Organ prowadzący przedłużył powierzenie stanowiska dyrektora szkoły na okres do 31 sierpnia 2019 r. Zamierzam więc przystąpić do konkursu na dyrektora. Czy moja ocena pracy /wyróżniająca/, którą otrzymałam 04.05.2017r. jest ważna/aktualna?
- Witam. Proszę o odpowiedź na pytania:
1. Czy katechetka może być wychowawcą klasy?
2. Nauczycielka miała umowę na czas określony od 01.09.2009r. do 31.08.2010r. W lipcu 2010r. poszła na urlop macierzyński, wydłużono jej umowę do 31.08.2011r.Obecnie kończy jej się umowa 31.08.2011r.jest to nauczyciel kontraktowy i twierdzi, że druga umowa na czas określony jest umową na czas nieokreślony. Czy ma rację?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Witam. Mam dwoje nauczycieli dyplomowanych zatrudnionych poprzez mianowanie. Obydwoje mają kwalifikacje do nauczania przyrody. Jeden jest mgr biologii, drugi zdobył kwalifikacje poprzez kurs kwalifikacyjny.Nie mam tylu godzin przyrody, aby każdy z nich miał cały etat.Czy jest jakiś przepis, który mówi kto ma pierwszeństwo mieć cały etat, czy jest to tylko decyzja dyrektora?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jakie są zasady zawierania umów cywilnoprawnych z pracownikami szkoły?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe