Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pytanie dotyczy zatrudnienia nauczyciela z gimnazjum w szkole podstawowej. Gmina nasza nie podjęła decyzji w sprawie sieci szkół w związku z czy gimnazjum zostaje wygaszane. Pytanie: Jaki rodzaj umowy muszę zawrzeć z nauczycielem (czas określony czy nieokreślony) z gimnazjum jeśli zatrudniam go na kilka godzin. Zaznaczę, że nauczyciele ci nadal są zatrudnieni w swojej macierzystej jednostce?
Rodzaj zawieranej umowy z nauczycielem zależy od potrzeb szkoły. Jeżeli dysponują Państwo wolnymi godzinami danego przedmiotu w dłuższej perspektywie (nie jest to potrzeba wynikająca tylko w jednym roku szkolnym), z nauczycielem należy zawrzeć umowę na czas nieokreślony. Inaczej jest, gdy w szkole pojawiają się wolne godziny, których nie można już rozdysponować pośród zatrudnionych nauczycieli, a wiadomo, że w następnym roku szkolnym godziny te będą potrzebne do zapewnienia etatów swoim nauczycielom. Wówczas istnieje potrzeba dodatkowego zatrudnienia nauczyciela jedynie na rok.
Zgodnie z art. 10 Karty Nauczyciela w przypadku zatrudnienia w niepełnym wymiarze godzin, nauczyciela kontraktowego, mianowanego i dyplomowanego zatrudnia się na czas nieokreślony (ust. 4 i 6). Jedynie w przypadkach określonych w ust. 7, tj. w przypadku zaistnienia potrzeby wynikającej z organizacji nauczania lub zastępstwa nieobecnego nauczyciela, stosunek pracy nawiązuje się na podstawie umowy o pracę na czas określony.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Dnia 10.02.2015 r. została wypłacona nagroda jubileuszowa pracownikowi niepedagogicznemu. Dnia 02.03.2015 zostały przyznane podwyżki dla pracowników niepedagogicznych z wyrównaniem od 01.02.2015 r. Czy w takim przypadku powinno się wyrównać nagrodę jubileuszową?
- Pytanie dotyczy kandydatki na stanowisko nauczyciela wychowania przedszkolnego. Osoba ta ukończyła studia na kierunku Pedagogika w specjalności edukacja wczesnoszkolna z (zamiast i wychowanie przedszkolne) wychowaniem przedszkolnym. Czy może być zatrudniona na stanowisku nauczyciela wychowania przedszkolnego i rozpocząć staż na nauczyciela kontraktowego?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jak powinien być zatrudniony nauczyciele, w edukacji wczesnoszkolnej ma 1 etat 18/18 oraz 6 godzi w świetlicy szkolnej. Czy godziny w świetlicy są to godziny ponadwymiarowe czy powinno się całość uśrednić?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy w jednej szkole pracownik może mieć dwie umowy: 1/2 etatu nauczyciela świetlicy (KN) i 1/2 etatu pomocy nauczyciela dla ucznia z zespołem Aspergera (na podstawie KP)?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy dyrektor szkoły publicznej, może jednocześnie być dyrektorem szkoły niepublicznej? Szkoła publiczna znajduje się w innej Gminie od szkoły niepublicznej, na dodatek jest to szkoła o innym charakterze (ponadgimnazjalna a publiczna to zespół - przedszkole, podstawówka, gimnazjum).
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe