Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pytanie dotyczy ZFŚS. W regulaminie istnieją tzw. widełki do przyznania kwoty zapomogi. Czy pracownicy szkoły, wypełniając taki wniosek, muszą wpisywać dokładna kwotę dochodu, czy mogą posłużyć się zapisem np. od 1501 zł do 2500 zł.
Ustawodawca nie reguluje sposobu ustalania kryterium dochodu pracownika w ramach kryterium socjalnego, a więc zagadnienie to musi określać regulamin ZFŚS, którego treści nie podano w pytaniu. Mianowicie na podstawie art. 8 ust. 2 ustawy z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (t.j. Dz.U. z 2020 r., poz. 1070) zasady i warunki korzystania z usług i świadczeń finansowanych z Funduszu określa pracodawca w regulaminie. Okoliczność, że regulamin ZFŚS przewiduje wysokość zapomogi w zależności od dochodu mieszczącego się w konkretnych widełkach, nie przesądza jeszcze, w jaki sposób uprawnione osoby zgodnie z tym regulaminem powinny wykazać swój dochód, aby móc uzyskać świadczenie. Należy więc przeanalizować inne postanowienia tego konkretnego regulaminu ZFŚS, z których powinno wynikać, czy pracodawca określa progi dochodowe mieszczące się w określonych kwotach, które pracownik (lub inna uprawniona osoba) miałby tylko wskazać, czy też regulamin ZFŚS wymaga podania konkretnej kwoty dochodu, którą następnie zweryfikuje pracodawca pod kątem prawa do zapomogi w konkretnej wysokości.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel zatrudniony na godziny od 01.02.1993 r. do 31.08.1993 r. (podstawowym miejscem pracy był inny zakład). Od 01.09.1993 r. do 31.08.2018 r. nauczyciel został zatrudniony na etacie. Koleżanka wystawiając świadectwo pracy nie ujęła w świadectwie okresu od lutego do sierpnia 1993 roku. Czy można wypisać osobne świadectwo, czy należy dokonać sprostowania tego które zostało wydane?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel po Akademii Sztuk Pięknych może uczyć techniki w szkole podstawowej?
- Zatrudniliśmy na zastępstwo wychowawcę w internacie od dnia 06.11.2015r do 29.01.2016r. Później od dnia 12.02.2016 r. do dnia 24.06.2016 r. pracowała również na zastępstwo innego wychowawcy. Od 01.09.2016 r. do 31.08.2017 r. została zatrudniona również na zastępstwo. Proszę o radę, za które okresy powinniśmy wypłacić dodatkowe wynagrodzenie roczne "13"?
- W czasie, kiedy byłam dyrektorem szkoły organ prowadzący dokonał oceny mojej pracy w styczniu 2014 r.. Czy tą ocenę mogę wykorzystać do konkursu na dyrektora w kwietniu 2017 r., czy może mam składać wniosek o ponowne dokonanie oceny mojej pracy?
- Czy organ prowadzący może wymagać od dyrektora, aby składał swoje miesięczne listy obecności?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe