Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Tutejsza jednostka jest jednostka feryjną– jest to szkoła podstawowa. W miesiącu lutym nauczyciel przebywali na urlopach wypoczynkowych w związku z feriami zimowymi w okresie 09.02.2019-24.02.2019. Wypłacono wynagrodzenie wyliczone na podstawie wynagrodzeń za miesiąc luty np. Wynagrodzenie zasadnicze 3438,00 Wynagrodzenie za wysługę lat 20% 687,60 Łączne wynagrodzenie to 4.125,60 : 30 = 137,52 zl. 137,52 x 16 dni = 2.200,32 zł. Pracownik nie posiada wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe Pytanie jest następujące: W jaki sposób dokonać potrącenia wynagrodzenia za czas urlopu? Czy według dni kalendarzowych czyli 16/28 Czy według dni roboczych 10/20 Przy potrąceniu 16/28 pracownik otrzyma niższe wynagrodzenie niż należne i niezgodnie z art. 67 KN.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Do naszej szkoły 1 września 2014 r. dołączyli uczniowie i niektórzy nauczyciele ze zlikwidowanej szkoły.
Moje pytanie dotyczmy emerytów. Czy jest obowiązek przejmowania emerytów, którzy byli pracownikami niepedagogicznymi?
Pozdrawiam Ewa Radanowicz
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Moje pytanie dotyczy urlopu nauczycieli szkoły podstawowej i przedszkola, w tym nauczycieli katechetów. Czy w tych placówkach przysługuje nauczycielom w ciągu roku szkolnego urlop bezpłatny? Jeśli tak, to w jakim wymiarze. Czy można odmówić jego udzielenia itp.?
- Nauczyciel który w swojej macierzystej szkole ma pełny etat oraz umowę o mianowanie, czy też na czas nieokreślony, a w drugiej szkole np. kilka godzin . Czy takiemu nauczycielowi można co roku dawać umowę na czas określony od 1 września do 30 sierpnia ?
Czy 3 kolejna ma być już na czas nieokreślony? Nauczyciel ten jest zatrudniany co roku gdyż nie ma pewności czy w danym roku szkolnym będą wolne godziny oraz czy plan pracy w szkole macierzystej umożliwi mu prace w drugiej szkole ?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Witam. Jestem dyrektorem szkoły budowlanej. Czy mogę zatrudnić jako nauczyciela praktycznej nauki zwodu osobę, która posiada kwalifikacje (dyplom mistrza w zawodzie, którego będzie uczyć) oraz instruktorskie pp (80 godzin) czy mogę uznać takie przygotowanie pedagogiczne? Druga osoba, którą chcę zatrudnić również posiada dyplom mistrza oraz zaświadczeni o ukończeniu kursu pedagogicznego w 1972 r. (85 godzin). Obie osoby pracowały z uczniami w swoich zakładach pracy.
Pozdrawiam
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka jest na zwolnieniu lekarskim od 26 września 2019 r. do 30 listopada 2019 r. poinformowała dyrektora, że wraca do pracy z dniem 1 grudnia 2019 r. Czy pracodawca może wystawić tej nauczycielce skierowanie na badania lekarskie kontrolne do lekarza medycyny pracy po zwolnieniu dłuższym jak 30 dni w czasie trwania tego zwolnienia np. 25 listopada 2019 r. , czy ten pracownik powinien je otrzymać dopiero z datą 1 grudnia kiedy już nie jest na zwolnieniu lekarskim? Jeśli ten pracownik wraca do pracy w poniedziałek i jest to pierwszy dzień po zwolnieniu lekarskim, pracodawca wręcza mu skierowanie na wykonanie badań kontrolnych to, czy ten pracownik może prowadzić zajęcia z uczniami? Co w sytuacji kiedy ten nauczyciel umówił się z lekarzem medycyny pracy na badania dopiero np. 3 grudnia 2019 r. (decyzja lekarza wcześniej nie ma możliwości przyjęcia tego pracownika), a lekarz dał mu skierowanie na badania do specjalisty i te badania trwają ok. 2 tygodni, czy nauczyciel ten powinien znajdować się w szkole (w godzinach swoich lekcji np. poniedziałek 6 godzin, wtorek – 4 godziny itd.) w pokoju nauczycielskim? Czy wynagrodzenie przysługuje w 100% płatne? Nauczycielce tej skończyły się badania okresowe 15 października 2019 r. kiedy jest na zwolnieniu lekarskim, czy dyrektor kierując tego pracownika na badania po zwolnieniu lekarskim powinien zaznaczyć również na skierowaniu badania okresowe ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe