Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Uprzejmie proszę o odpowiedź na pytanie dotyczące awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego w przedszkolu niepublicznym: Zgodnie z KN: "Nauczycielom spełniającym warunki, o których mowa w ust. 1, oraz nauczycielom zatrudnionym w trybie art. 9a ust. 3 lub 4, w drodze decyzji administracyjnej, stopień awansu zawodowego nadaje: ..... nauczycielowi kontraktowemu stopień nauczyciela mianowanego – organ prowadzący szkołę". Przedszkole prowadzi Fundacja. Czy nauczyciel ma złożyć wniosek do Prezesa Fundacji? A Prezes powołuje komisję w składzie: -przedstawiciel organu nadzoru pedagogicznego - czyli występuje z wnioskiem do Kuratorium? -dyrektor Przedszkola, -dwaj eksperci z listy MEN? Dziękuję za pomoc.
Nauczyciel powinien złożyć wniosek do zarządu fundacji jako organu upoważnionego do jej reprezentacji albo do innego organu wskazanego w statucie fundacji jako upoważnionego do wykonywania czynności dotyczących awansu zawodowego (art. 5 ust. 1 i art. 10 ustawy z dnia 6 kwietnia 1984 r. o fundacjach, Dz. U. z 2016 r., poz. 40). W skład komisji wchodzą: przedstawiciel organu prowadzącego szkołę, jako jej przewodniczący; przedstawiciel kuratora oświaty (należy zwrócić się do kuratorium o wyznaczenie); dyrektor przedszkola; dwaj eksperci z listy ekspertów ustalonej przez MEN – należy zwrócić się bezpośrednio do ekspertów z zapytaniem o możliwość udziału w pracach komisji; na wniosek nauczyciela – przedstawiciel wskazanego we wniosku związku zawodowego (art. 9g ust. 2 i ust. 5 KN).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jak długo należy przechowywać dokumentu awansu zawodowego dla nauczyciela kontraktowego?
Jakie dokumenty nauczyciela stażysty maja znajdować się w dokumentacji szkolnej?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Jak zorganizować egzamin dla nauczyciela kontraktowego ubiegającego się o stopień nauczyciela mianowanego w przedszkolu niepublicznym, którego organem prowadzącym jest osoba fizyczna? (czynności i dokumenty)
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel oddał sprawozdanie w czerwcu, ale egzamin na mianowanego zdeklarował odbyć na jesień. Nauczycielka jest w ciąży. Czy może podejść do egzaminu jeśli będzie na zwolnieniu lekarskim?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Do kogo nauczyciel stażysta może się odwołać w razie niepowodzenia podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Czy do organu prowadzącego naszą niepubliczną placówkę?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Staż na nauczyciela kontraktowego - skrócenie do 1 roku. Przepisy przejściowe ustawy z dnia 13 czerwca 2019 r. o zmianie ustawy Karta Nauczyciela oraz niektórych innych ustaw (obecnie skierowany do podpisu Prezydenta RP) skraca stażystom, który rozpoczęli staż 1.09.2018 r., okres stażu z 1 roku i 9 m-cy do 1 roku (art. 9 ust 1). Oznacza to, że ich staż na nauczyciela kontraktowego będzie trwał do 31.08.2019 r. Czy w praktyce możliwym jest, żeby plan rozwoju zawodowego, którego realizacja była rozłożona w czasie został zrealizowany do 31 sierpnia 2019 r. czyli w rok, a nie w rok i 9 m-cy? Jakie działania należy w tej sytuacji podjąć, żeby nauczyciele faktycznie mogli skończyć staż z końcem obecnego roku szkolnego?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe