Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W dniu 04.12.2015 r. nauczyciel dostarczył orzeczenie lekarskie (data wydania: 02.12.2015 r.), w którym lekarz stwierdza konieczność udzielenia urlopu dla poratowania zdrowia w okresie, od 15.12.2015 r. do 14.12.2016 r. Mam uzasadnioną podstawę by sądzić, iż przedstawienie takiego orzeczenia w trakcie trwania semestru jest swoistą złośliwością ze strony nauczyciela, jego reakcją na podjęte przez dyrektora kroki dyscyplinujące, z uwagi na osiągane przez niego niskie wyniki nauczania. Wcześniej nie było żadnych symptomów stanu chorobowego nauczyciela, nie przebywał na zwolnieniach lekarskich itp. W związku z tym zamierzam skorzystać z prawa do odwołania do wojewódzkiego ośrodka medycyny pracy, i stąd moje pytanie: Czy do czasu otrzymania odpowiedzi w trybie odwoławczym z wojewódzkiego ośrodka medycyny pracy nauczyciel kontynuuje pracę w szkole na zajmowanym dotychczas stanowisku?
Dyrektor szkoły odwołując się od treści orzeczenia lekarskiego dot. urlopu dla poratowania zdrowia, nie udziela nauczycielowi tego urlopu. Do czasu rozstrzygnięcia odwołania - wydania ostatecznego orzeczenia, nauczyciel może kontyuować wykonywanie pracy albo skorzystać ze zwolnienia lekarskiego.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Proszę określić wymiar urlopu wypoczynkowego przysługującego nauczycielowi zatrudnionemu (na zastępstwo) w placówce nieferyjnej (oddziale przedszkolnym przy szkole podstawowej) od 11 lutego 2019 r. do 10 lutego 2020 r. a następnie od 11 lutego 2020 r. do 7 lipca 2020 r.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy godziny dyrektorskie w kl. II i III SP można wliczy do etatu np. logopedzie z kwalifikacjami do nauczania edukacji wczesnoszkolnej?
- Dot. zmiana miejsca pracy nauczyciela na podstawie przeniesienia.
Szkoła do której ma być przeniesiony nauczyciel zwróciła się z prośbą o wyrażenie zgody na przeniesienie nauczyciela. Prośba została przesłana do Szkoły w której nadal jest zatrudniony. W związku z tym mamy pytanie czy pracownik, który ma być przeniesiony musi złożyć dodatkową pisemną zgodę na to przeniesienie, czy wystarczą dokumenty z placówki która oto przeniesienie się zwróciła.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pedagog szkolny(wiek 58 lat), 38 lat stażu pracy w wymiarze 25 godz na tydzień.Od 31.08.2017 do 30.08.2018 r przebywa na urlopie zdrowotnym. w poprzednim roku szkolnym pracowała w gimnazjum, które jest wygaszane. w roku szkolnym 2018/2019 uczniowie zostaną przeniesieni do szkoły podstawowej (inna placówka), w której będą kończyli gimnazjum. Czy po powrocie z urlopu zdrowotnego nauczycielowi przysługuje zatrudnienie na cały etat? Jaka jest na to podstawa prawna? Co w takiej sytuacji dyrektor szkoły może zaproponować nauczycielowi?
- W rozporządzeniu, które obowiązuje od 01. 01. 2016 r. a dotyczącym komisji rekrutacyjnej jest mowa o co najmniej trzech przedstawicielach rady pedagogicznej, ale jeżeli nie będzie takiej możliwości, wtedy można do komisji powołać przedstawicieli organu prowadzącego. Czy sekretarz szkoły może być powołany do komisji rekrutacyjnej ? Czy trzeba zgłaszać do organu prowadzącego prośbę o uzupełnienie składu komisji. Czy wystarczy zgłosić "zapotrzebowanie" wraz z wyjaśnieniem? Mam nadzieje ż e takiej potrzeby nie będzie, ale muszę przygotować się na wszelkie możliwości.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe