Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
w jaki sposob rozliczyc godziny ponadwymiarowe pracownika poradni psychologiczno-pedagogicznej?
Karta Nauczyciela:
Art. 35. 1. W szczególnych wypadkach, podyktowanych wyłącznie koniecznością realizacji programu nauczania lub zapewnienia opieki w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, nauczyciel może być obowiązany do odpłatnej pracy w godzinach ponadwymiarowych zgodnie z posiadaną specjalnością, których liczba nie może przekroczyć 1/4 tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć. Przydzielenie nauczycielowi większej liczby godzin ponadwymiarowych może nastąpić wyłącznie za jego zgodą, jednak w wymiarze nieprzekraczającym 1/2 tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć.
Z powyższego przepisu wynika, że godziny ponadwymiarowe mogą mieć jedynie nauczyciele uczący (realizacja programu nauczania) oraz nauczyciele placówek opiekuńczo-wychowawczych (zapewnienie opieki). Nauczyciele poradni psychologiczno-pedagogicznej nie zaliczają się ani do jednej, ani do drugiej kategorii.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Proszę o podanie podstawy prawnej i wzoru informacji o graniczeniu wymiaru zatrudnienia dla nauczyciela dyplomowanego zatrudnionego na podstawie mianowania. Od przyszłego roku: 16/18 etatu.Proszę również o podanie całej procedury dla tego przypadku.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel w danym dniu jest opiekunem wycieczki. Wraca o godzinie 13.00. Lekcje ma do godziny 13.00. Czy dyrektor musi za te dwie ostatnie lekcje wyznaczyć zastępstwa? Czy może wrócić do pracy? Jaki dokument to reguluje?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel w lutym 2023 r. odszedł na emeryturę (24 lutego 2023) i otrzymał za przepracowany rok szkolny 2022/2023 (od września 2022 r. do lutego 2023 r.)w proporcjonalnej wysokości świadczenie urlopowe. Następnie, od 1 marca 2023 r. został ponownie zatrudniony do końca zajęć szkolnych (t.j. do 23 czerwca 2023 r.) i za okres od marca 2023 r. do czerwca 2023 r. otrzymał w proporcjonalnej wysokości świadczenie urlopowe wypłacone w czerwcu 2023 r. Czy w związku ze zmianą wysokości świadczenia urlopowego w 2023r. (podwyższenie odpisu) należy wyrównać temu nauczycielowi to świadczenie?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielowi przyjętemu w czasie roku szkolnego na czas nieobecności przysługują wczasy pod gruszą z funduszu socjalnego?
- Nauczycielka języka polskiego wróciła do pracy po urlopie rodzicielskim na pełen etat. W związku z karmieniem dziecka piersią złożyła podanie z zaświadczeniem lekarskim o godzinną przerwę w pracy. Czy dyrektor powinien zapłacić tej nauczycielce 1 godzinę ponadwymiarową tygodniowo ponieważ w planie realizuje 18 godz.?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe