Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W których klasach wpisujemy wychowanie do życia w rodzinie na świadectwie? Czy uczniom klas III gimnazjum wpisujemy Wychowanie do życia w rodzinie na świadectwo ukończenia szkoły?
W roku szkolnym odpowiednio 2017/2018 i 2018/2019 w szkole utworzonej zgodnie z ust. 1 i ust. 3 pkt 1-4, 9 i 10, prowadzi się klasy dotychczasowego gimnazjum, aż do czasu likwidacji tych klas zgodnie z art. 127. Do klas tych stosuje się dotychczasowe przepisy dotyczące gimnazjów, uczniowie otrzymują świadectwa ustalone dla dotychczasowych gimnazjów, opatrzone pieczęcią gimnazjum. W latach szkolnych 2017/2018-2019/2020 w branżowej szkole I stopnia, o której mowa w art. 162, prowadzi się klasy dotychczasowej zasadniczej szkoły zawodowej aż do czasu likwidacji tych klas zgodnie z art. 163. Do klas tych stosuje się przepisy dotyczące dotychczasowych zasadniczych szkół zawodowych. Uczniowie ci otrzymują świadectwa, ustalone dla dotychczasowych zasadniczych szkół zawodowych, opatrzone pieczęcią zasadniczej szkoły zawodowej. W latach szkolnych 2017/2018-2019/2020 w szkole utworzonej zgodnie z ust. 1 prowadzi się klasy dotychczasowego gimnazjum dla dorosłych, aż do czasu likwidacji tych klas zgodnie z art. 180. Do tych klas stosuje się dotychczasowe przepisy dotyczące gimnazjów dla dorosłych. Słuchacze ci otrzymują świadectwa ustalone dla dotychczasowych gimnazjów, opatrzone pieczęcią gimnazjum. Oznacza to, że w sprawie, o której mowa w pytaniu stosujemy dotychczasowe przepisy aż do wygaśnięcia gimnazjum.
Podstawa prawna:Ustawa z 14 grudnia 2016 r. przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe (Dz.U. z 2017 r. poz. 59), w szczególności art. 129 ust.8, 9, 10, art. 164 ust.1-3, art. 184 ust 2-5.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Systematyczność oraz terminowość oddawania dokumentacji przez nauczyciela pozostawia wiele do życzenia. Prośby oraz pisma mówiące o terminie zostają przez niego lekceważone.
Proszę o wskazówki jak zmobilizować n -la .Nadmienię, iż odbywa staż na nauczyciela mianowanego.
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Czy wychowanie do życia w rodzinie w roku szkolnym 2018/2019 jest obowiązkowe i czy rodzice uczniów niepełnoletnich mogą zrezygnować z udziału ich dzieci w tych zajęciach?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Czy uczeń IIIklasy gimnazjum ur. 29.12.1989r. z niepełnosprawnością sprężoną (niepełnosprawność umysłowa w stopniu umiarkowanym i niepełnosprawność ruchowa) nabytą po wypadku komunikacyjnym (2005r.), może kontynuować dotychczasową naukę w Publicznym Gimnazjum do jego ukończenia w czerwcu 2011r.
Opinia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z 6.10.2010r. zaleca zapewnienie nauki do końca gimnazjum z kontynuacją nauczania indywidualnego kształcenia specjalnego dla ucznia z upośledzeniem umyslowym w stopniu umiarkowanym.
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Uprzejmie proszę o informację dotyczącą pisania miesięcznych planów przez nauczycielki. Każde z wydawnictw, Wydawnictwa Nowa Era, WSIP i MAC Edukacja, proponują inną formę zapisów. Chciałam ujednolicić miesięczne plany. Jak powinny wyglądać, by były czytelne i dobrze "przenosiły się" do dziennika.
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o przykład prawidłowo sformułowanej koncepcji pracy SOSW, jak powinna być skonstruowana zgodnie z nowymi regulacjami prawnymi?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe