Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W naszej szkole dyrektor złożył wypowiedzenie z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia bez świadczenia pracy, które upływa końcem lutego 2017 roku. Do tej pory to wicedyrektor pełnił wszelkie obowiązki. Czy organ prowadzący może w obliczu nowej reformy i na mocy nowych przepisów powierzyć obowiązki wicedyrektorowi, a jeśli tak to na jaki okres czasu i na jakiej podstawie prawnej? Czy konieczne jest jednak przeprowadzenie konkursu?
W publicznej szkole zasadą jest obsadzanie stanowiska dyrektora tylko w drodze konkursu, a jedynie do czasu jego rozstrzygnięcia (nie dłużej niż na 10 miesięcy) wicedyrektorowi można powierzyć pełnienie obowiązków dyrektora (art. 36a ust. 2 i 5 UoSO). W związku z reformą oświaty organ prowadzący może zrezygnować z przeprowadzenia konkursu jedynie w publicznym gimnazjum, którego działalność jest wygaszana, czyli gdy gimnazjum nie zostanie włączone do innej szkoły lub przekształcone w szkołę innego typu. Wówczas wicedyrektor może pełnić obowiązki dyrektora gimnazjum przez czas określony przez organ prowadzący, nie dłużej niż do dnia 31 sierpnia 2019 r. (art. 231 ust. 4 ustawy z dnia 14 grudnia – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2017 r., poz. 60).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy w ramach godzin "karcianych" nauczyciel może pojechać z uczniami np.: na mecz piłki siatkowej(uczniowie są tylko kibicami) lub wycieczkę szkolną? Jeżeli tak, to ile godzin wynikających z art.42 KN nauczyciel zrealizował (np.: podczas 2-dniowej wycieczki)? Proszę o szybką poradę.
- Nauczyciel przedszkola zatrudniony jest na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Placówka zmienia swoją siedzibę i będzie się mieściła w odległości 25 km. Jeżeli nauczyciel odmówi dalszej współpracy- czy przysługuje mu prawo do odprawy pieniężnej? Czy można rozwiązać umowę za porozumieniem stron?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy średnią wakacyjną za godziny ponadwymiarowe zaokrągla się do pełnych godzin?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel, który strajkuje i w tym samym dniu otrzymał zwolnienie L4. Czy ma prawo do wypłaty wynagrodzenia chorobowego za ten dzień?
- Czy na świadectwie pracy wpisuję urlop dla poratowania zdrowia dotyczący roku w którym rozwiązuje umowę o pracę czy wpisuję cały okres tzn.od października ubiegłego roku do sierpnia br?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe