Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W regulaminie ZFŚS mamy paragraf przeznaczenie funduszu i punkt w sprawie dofinansowania wypoczynku organizowanego dla dzieci przez rodzinę we własnym zakresie. Czy wedle najnowszych przepisów może być w regulaminie zakładowym taki zapis i czy mogą korzystać też z tego dzieci pracowników? Cz fundusz socjalny jest tylko przeznaczony na świadczenia dla pracowików?
Użyte w ustawie określenia oznaczają: a) działalność socjalną: usługi świadczone przez pracodawców na rzecz różnych form wypoczynku, działalności kulturalno-oświatowej, sportowo--rekreacyjnej, opieki nad dziećmi w żłobkach, klubach dziecięcych, sprawowanej przez dziennego opiekuna lub nianię, w przedszkolach oraz innych formach wychowania przedszkolnego, udzielanie pomocy materialnej – rzeczowej lub finansowej, a także zwrotnej lub bezzwrotnej pomocy na cele mieszkaniowe na warunkach określonych umową; b) osoby uprawnione do korzystania z Funduszu:pracownicy i ich rodziny, emerytów i rencistów – byłych pracowników i ich rodziny oraz inne osoby, którym pracodawca przyznał, w regulaminie prawo korzystania ze świadczeń socjalnych finansowanych z Funduszu. Oznacza to, że nie tylko nauczyciel emeryt ma prawo do korzystania z funduszu, ale także np. jego małżonek. Przyznawanie ulgowych usług i świadczeń oraz wysokość dopłat z Funduszu uzależnia się od sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej osoby uprawnionej do korzystania z Funduszu. Ponadto należy pamiętać o konsekwencjach niezgodnego z ustawą przyznawania świadczeńKto, będąc pracodawcą lub będąc odpowiedzialnym, w imieniu pracodawcy, za wykonywanie przepisów ustawy, nie wykonuje przepisów ustawy albo podejmuje działania niezgodne z przepisami ustawy, podlega karze grzywny.
Podstawa prawna: Ustawa z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (ze zm.), szczególności art. 2, 8, 12a.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Proszę o udostępnienie przykładowych, wypełnionych IPET- ów (z dostosowaniem z przedmiotów ogólnokształcących) dla ucznia z upośledzeniem w stopniu lekkim w technikum oraz szkole branżowej.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Organ prowadzący podjął uchwałę o likwidacji bursy szkolnej w uzasadnieniu wskazał, że dyrektor szkoły powoła internat. Czy dyrektor ma uprawnienia do takich czynności i jakie są procedury?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy szkoła przekazana do prowadzenia stowarzyszenia powinna opracować instrukcję kancelaryjną i jednolity rzeczowy wykaz akt? Jeśli tak, to kto to opracowuje i zatwierdza?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- W przypadku zakładania przez szkołę księgi arkuszy ocen:
- na pierwszej stronie księgi arkuszy ocen umieszcza się adnotację: Księga arkuszy ocen uczniów, którzy w roku szkolnym 2016/2017 ukończyli lub opuścili szkołę, a na następnej stronie wykaz uczniów w porządku alfabetycznym, którzy ukończyli lub opuścili szkołę?
-na końcu księgi arkuszy ocen zamieszcza się adnotację o liczbie arkuszy ocen uczniów, którzy ukończyli oraz opuścili szkołę?
Czy księgę tytułujemy jako rocznik (np. 2001)?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Wzór zarządzenie dyrektora w sprawie zmiany stawki żywieniowej z aktualną podstawa prawną
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe