Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W roku szkolnym 2013/2014 nauczycielka od 08.03.2014 do 06.08.2014 przebywała na zwolnieniu lekarskim. Od 07.08.2014 otrzymała urlop macierzyński, skorzystała z dodatkowego urlopu macierzyńskiego i urlopu rodzicielskiego, który trwał do 05.08.2015r. W roku szkolnym 2013/2014 wykorzystała tylko dwa tygodnie ferii zimowych. Czy po okresie urlopu rodzcielskiego tj. od 06.08.2015r mam nauczycielce udzielić uropu wypoczynkowego w wymiarze uzupełniającym 6 tygodni za rok szkolny 2013/2014 oraz 4 tygodnie i 3 dni za rok szkolny 2014/2015 zgodnie z art.66 KN.
Na podstawie art. 66 Karty Nauczyciela, w przypadku niewykorzystania urlopu wypoczynkowego z powodu m.in. przebywania na zwolnieniu lekarskim oraz urlopie macierzyńskim, dodatkowym macierzyńskim i rodzicielskim, nauczycielowi przysługuje urlop uzupełniający do 8 tygodni. Zarówno za rok 2014, jak i 2015 należy więc udzielić takiego urlopu.
W chwili obecnej - od 6 sierpnia nauczycielka przebywa na urlopie wypoczynkowym za 2015 rok. Dopiero po jego zakończeniu (po 31.08) będzie można udzielić urlopu uzupełniającego w wymiarze: 6 tygodni za 2014 rok oraz 4 tygodnie i 2 dni za 2015 rok (w 2015 roku nauczycielka wykorzysta w sierpniu 3 tygodnie i 5 dni urlopu).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy w czasie 8 dni wolnych od zajęć dydaktycznych(ustala je dyrektor)nauczyciele muszą przychodzić do pracy? Nadmieniam, że żaden rodzic nie zadeklarował uczestnictwa dzieci w zajęciach opiekuńczych, które szkoła zorganizowała.
- Nauczyciele mają przydzielone dodatkowe godziny pracy (1 lub 2 godziny w tygodniu) w ramach art. 42 ust. 1 i 2 pkt 1,2 KN. ZNP stoi na stanowisku, że te zajęcia stanowią pomoc psychologiczno-pedagogiczną i w związku z tym należy za tę pracę wypłacić dodatkowe wynagrodzenie. Proszę o wyjaśnienie tej kwestii.
- Czy pracownik obsługi, który bierze odbiór za 6 stycznia musi odebrać dzień wolny w styczniu, czy może później? Czy pisze podanie o urlop, czy o odbiór dnia?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Proszę mi podpowiedzieć jakie są kolejne kroki w/s zatrudnienia pedagoga specjalnego dla ucznia kl. III z zespołem Aspergera. Rodzic z orzeczeniem złożył stosowne podanie. Wiem, że od 01.01.2016r. takiego pedagoga zatrudnia się obligatoryjnie. W związku z tym proszę mi podać przykład pisma do organu prowadzącego, bo w tym wypadku nie muszę prosić o zgodę. Co powinnam zawrzeć w moim piśmie (ilość godzin, ....?)
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy jest w jakiś sposób możliwe nadrobienie przez nauczyciela nie wypracowanych w ciągu roku tzw. 19-tej godz.?Jakie sankcje mogą spaść na takiego nauczyciela?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe