Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W związku z wygaszaniem gimnazjów bardzo proszę o udzielenie informacji, jakie kroki powinno podjąć stowarzyszenie jako organ prowadzący publiczne gimnazjum. Czy potrzebna jest uchwała o zakończeniu działalności szkoły i stosowna informacja do Kuratorium Oświaty? Nadmieniam, że nasze gimnazjum uchwałą Rady Gminy w 2013 r. zostało przekazane do prowadzenia stowarzyszeniu. W trakcie swojej działalności nie zostało przekształcone, ani włączone do innej szkoły. Istnieje do wygaśnięcia jako samodzielna placówka. Jakie są w związku z powyższym powinności dyrektora szkoły? Proszę o wyjaśnienie powyższego problemu.
Gimnazjum wygaśnie z mocy prawa bez podejmowania przez organ decyzji o likwidacji szkoły i w związku z tym nie ma obowiązku zawiadomienia kuratorium oświaty,. Konieczne natomiast będzie przekazanie do kuratorium dokumentacji nauczania w ciągu miesiąca po zakończeniu działalności - art. 127 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2017 r., poz. 60, art. 89 ust. 6 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2018 r., poz. 996 ze zm.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Mam pytanie dotyczące oceniania. Uczennica klasy 3 w drugim półroczu po długotrwałej chorobie ma nauczanie indywidualne i zwolnienie z wychowania fizycznego. W I półroczu miała ocenę bardzo dobrą z tego przedmiotu. Jaka będzie ocena roczna końcowa z tego przedmiotu na świadectwie ukończenia gimnazjum?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielowi przyznany został dodatek motywacyjny od 1 września do 28 lutego (okres 6 miesięcy). W trakcie jego pobierania od 31 grudnia przebywa na urlopie dla poratowania zdrowia. Czy takiemu nauczycielowi wstrzymuje się, odbiera, pozbawia się go dodatku motywacyjnego, gdyż zgodnie z art.73 ust. 5 KN nauczyciel zachowuje prawo do wynagrodzenia zasadniczego, dodatku za wysługę lat oraz innych świadczeń pracowniczych, w tym dodatków socjalnych, o których mowa w art. 54.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel podjął studia zaoczne, są one ujęte w planie doskonalenia. Zajęcia trwają trzy dni i przez wszystkie dni nauczyciel dojeżdża na uczelnię. Uważam, że mogę mu finansować koszty dojazdu w piątek i powrotu w niedzielę oraz dofinansowanie do kosztów opłat za semestr. Nie kierowałam nauczyciela tylko wyraziłam zgodę i ujęłam jego dokształcanie w planie. nauczyciel chce zwrotu wszystkich kosztów dojazdu i delegacji. Jak regulują to przepisy.
- 1. Czy żeby przyjąć dziecko 5- letnie do zerówki w przedszkolu trzeba mieć pisemny wniosek rodziców?
2. Czy dziecko, które w roku szkolnym 2018/2019 realizowało roczne przygotowanie przedszkolne jako 5- latek może w przyszłym roku szkolnym nie uczęszczać do zerówki, czyli mieć roczną przerwę i dopiero w roku szkolnym 2020/2021 pójść do klasy pierwszej?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Witam
Proszę o odpowiedź w kwestii zajęć praktycznych w Technikum.
Technikum w zawodzie technik przetwórstwa mleczarskiego ma w programie nauczania 5 godzin zajęć praktycznych w tygodniu. Czy możliwe jest przesunięcie zajęć praktycznych naprzykład na jeden miesią w ciągu a nie jednego dnia tygodniowo. Ma to umożliwić odbywanie tych zajęć uczniom w zakładzie produkcyjnym.
Nadmieniam, że zakład mleczarski nie chce przyjąć na praktyczną naukę zawodu młodzieży jednego dnia w tygodniu tłumacząc to dezorganizowaniem pracy zakładu.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe