Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Z dniem 01 września 2016r. do 31 sierpnia 2017r. zatrudniliśmy nauczyciela historii w wymiarze 1/2 etatu tj. 9/18 tygodniowo w publicznym gimnazjum. Za ile dni nauczyciel ten powinien mieć wypłacony ekwiwalent za urlop proszę o podanie konkretnej przeliczonej cyfry?
Skoro nauczyciel został zatrudniony na okres od 1 września 2016 do 31 sierpnia 2017, to nie otrzymuje ekwiwalentu za urlop, ponieważ wykorzystuje urlop wypoczynkowy w naturze (podczas ferii zimowych i wakacji), zgodnie z art. 64 ust. 1 Karty Nauczyciela (wymiar zatrudnienia nie ma tu znaczenia) i otrzymuje za ten okres wynagrodzenie zgodnie z art. 67 KN.
Ekwiwalent przysługuje za urlop niewykorzystany (art. 66 ust. 2 KN), czyli wówczas, gdy okres zatrudnienia nauczyciela nie pozwala na wykorzystanie urlopu w trakcie ferii i/lub wakacji (np. umowa do czerwca) albo gdy nauczyciel, mimo zatrudnienia do końca sierpnia, nie wykorzystał co najmniej 8 tygodni urlopu np. z powodu choroby. Wówczas nie może skorzystać z urlopu uzpełniającego w następnym roku szkolnym, ponieważ jego umowa kończy się w sierpniu i należy wypłacić ekwiwalent za niewykorzystany urlop w wymiarze uzupełniającym. Z pytania nie wynika jednak, aby taka sytuacja miała miejsce.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Witam, mam pytanie jak rozliczyć czas pracy nauczyciela, który ma nadgodziny (6) w ciągu tygodnia. Czy jest to 40 godzin plus 6 czy w sumie 40 godzin?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czym skutkuje sytuacja, w której wicedyrektor nie wykorzystał urlopu wypoczynkowego w wymiarze 35 dni w roku kalendarzowym (tj. do 31 grudnia b.r) ? Wykorzystał jedynie 14 dni.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel przebywający na urlopie zdrowotnym może złożyć wniosek o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego na stopień nauczyciela dyplomowanego?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel, który prowadzi zajęcia rewalidacyjne z uczniem z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim i umiarkowanym powinien otrzymywać dodatek specjalny?
- Nauczyciel przebywał na zwolnieniu lekarskim od 22.11.2013 r do 30.04.2014 r, a od 01.05.2015 r poszedł na urlop dla poratowania zdrowia do 30.04.2015 roku. Czy w związku z tym przysługuje mu uzupełniający urlop wypoczynkowy i w jakim wymiarze?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe