Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
1. Jak długo powinny być przechowywane w dokumentacji szkoły dla dorosłych: a) prace kontrolne, g) semestralne prace egzaminacyjne
Odpowiedź na interpelację z 2007 r.(http://jaroslaw-zielinski.pl/i12.htm):
Odpowiedź sekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej - z upoważnienia ministra - na interpelację nr 7168
w sprawie uregulowań prawnych dotyczących sposobu prowadzenia dokumentacji przebiegu nauczania w szkołach dla dorosłych prowadzących kształcenie w formie zaocznej
"Szanowny Panie Marszałku! Odpowiadając na interpelację Pana Posła Jarosława Zielińskiego (nr SPS-023-7168/07) w sprawie uregulowań prawnych dotyczących sposobu prowadzenia dokumentacji przebiegu nauczania w szkołach dla dorosłych prowadzących kształcenie w formie zaocznej, przedstawiam następujące wyjaśnienia.
Egzaminy semestralne przeprowadzane z poszczególnych obowiązkowych zajęć edukacyjnych określonych w szkolnym planie nauczania są podstawą oceniania wiedzy i umiejętności słuchacza w szkole dla dorosłych prowadzonej w formie zaocznej na zakończenie danego semestru oraz klasyfikowania słuchacza. Oceny klasyfikacyjne stanowią podstawę do promowania słuchacza na semestr programowo wyższy lub ukończenia przez niego szkoły.
Egzaminy semestralne przeprowadza się w trybie określonym w statucie szkoły, zgodnie z przepisami § 25 rozporządzenia ministra edukacji narodowej i sportu z dnia 7 września 2004 r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych (Dz.U. Nr 199, poz. 2046, z późn. zm.) z uwzględnieniem zasad określonych w tym rozporządzeniu. Egzaminy semestralne są sposobem dokonania oceny wiedzy i umiejętności słuchacza w danym semestrze i wyrażeniem oceny w stopniach szkolnych. Egzaminy te są więc integralną częścią wewnątrzszkolnego systemu oceniania słuchaczy, w statucie szkoły powinien być zatem określony sposób ich dokumentowania i okres przechowywania dokumentacji egzaminacyjnej, a także okres przechowywania pisemnych prac egzaminacyjnych oraz prac kontrolnych. W tym zakresie doprecyzowane zostaną przepisy nowego rozporządzenia dotyczącego oceniania, klasyfikowania promowania w szkołach oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów, które znajduje się w trakcie procesu legislacyjnego.
Pragnę wyrazić uprzejme podziękowanie panu posłowi za zwrócenie uwagi na potrzebę doprecyzowania uregulowań prawnych dotyczących sposobu prowadzenia dokumentacji przebiegu nauczania w szkołach dla dorosłych kształcących w formie zaocznej.
Z poważaniem
Sekretarz stanu
Sławomir Kłosowski
Warszawa, dnia 29 marca 2007 r."
Od w/w daty nic się nie zmieniło, w rozporządzeniach: w sprawie oceniania, w sprawie prowadzenia dokumentacji nie zawarto zmian.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy dziecku 6-letniemu, które uczęszcza do publicznego przedszkola posiadającego OPINIE O WCZESNYM WSPOMAGANIU ROZWOJU przysługuje LEGITYMACJA przedszkolna dla niepełnosprawnych?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Jeśli dyrektor szkoły publicznej założy pracownikom pocztę służbową na "Onet" i ta poczta się psuje, to kto powinien zgłosić awarię do "Onet" - dyrektor czy pracownik? Jak w takiej sytuacji powinien zachować się nauczyciel?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka jest na wypoczynkowym urlopie uzupełniającym, tj. za rok 2019 i za rok 2020 – ma łącznie 14 tygodni do 27.01.2021 r. Jednak w tym roku szkolnym ferie zimowe po zmianie związanej z COVID są od 4 do 17.01.2021 r. – w takim przypadku urlop uzupełniający pokrywa się z feriami zimowymi. Czy zatem urlop uzupełniający przedłuży jej się o 14 dni? Jeżeli tak, to czy może go wykorzystać, np. 4 dni do końca stycznia, a 10 dni w innym terminie i do kiedy?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Karta zgłoszenia na świetlicę
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy można przyjąć do internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dziecko z oddziału przedszkolnego - wiek dziecka 5 lat?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe