Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Były pracownik, nauczyciel prosi o sprostowanie świadectwa pracy, ponieważ nie ma na nim imienia matki oraz miejsca urodzenia pracownika. Okres zatrudnienia tego pracownika to październik 1982 r do sierpnia 1988r. Świadectwo zostało wystawione 23.08.2006r. z adnotacją, że w posiadanych dokumentach szkoły brak informacji o imieniu rodzica (matki) oraz miejsca urodzenia pracownika. Pytanie czy szkoła powinna wystawić nowe świadectwo po dostarczeniu brakujących danych.
W świadectwie pracy podaje się datę urodzenia, natomiast nie wpisuje się miejsca urodzenia pracownika, w związku z tym w tym zakresie nie ma podstaw do sprostowania świadectwa pracy. Natomiast jeśli pracownik poda imiona rodziców, należałoby dokonać sprostowania poprzez wydanie nowego świadectwa pracy przy jednoczesnym zwrocie przez pracownika poprzedniego dokumentu - § 7 ust. 1 i załącznik do rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 30 grudnia 2016 r. w sprawie świadectwa pracy (Dz.U. z 2018 r., poz. 1289 ze zm.).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel ma przydzielone godziny ponadwymiarowe z rewalidacji, uczeń przez miesiąc będzie przebywał w szpitalu,w tym czasie nauczyciel pozostaje w gotowości do pracy. Czy w związku z tym zgodnie z art.80 i 81 Kp należy wypłacić wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Zatrudniliśmy na zastępstwo wychowawcę w internacie od dnia 06.11.2015r do 29.01.2016r. Później od dnia 12.02.2016 r. do dnia 24.06.2016 r. pracowała również na zastępstwo innego wychowawcy. Od 01.09.2016 r. do 31.08.2017 r. została zatrudniona również na zastępstwo. Proszę o radę, za które okresy powinniśmy wypłacić dodatkowe wynagrodzenie roczne "13"?
- Czy w szkole publicznej można zatrudnić logopedę na umowę zlecenie (4 godziny miesięcznie) dla dziecka z orzeczeniem (finansowanie z subwencji)?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jak wyliczyć wynagrodzenie za zaległy urlop dyrektorski? Nauczyciel, który do 31 sierpnia 2022 r. pełnił funkcję dyrektora w miesiącu październiku 2022 wykorzystał zaległy urlop – 5 dni roboczych. Z ilu miesięcy ma być liczona podstawa, przez ile dni dzielona oraz z jakich składników?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel otrzymał powołanie do terytorialnej służby wojskowej na okres od 11.01.2020 r. do 31.12.2022 r. W dniach 11.01.2020 r. do 26.01.2020 r. odbywać będzie 16-dniowe szkolenie podstawowe w ramach pełnienia terytorialnej służby wojskowej.
Pytanie nr 1
W podanym terminie nauczyciel powinien być na urlopie w związku z trwającymi feriami zimowymi. Czy należy nauczycielowi udzielić urlopu uzupełniającego, powołując się na art 66a pkt. KN czy też nie należy się urlop uzupełniający powołując się na art. 66 KN?
Pytanie nr 2
Nauczyciel zatrudniony jest w dwóch różnych szkołach, w pierwszej szkole na cały etat, w drugiej szkole na część etatu. Druga szkoła będzie wypłacać odprawę wysokości dwutygodniowego wynagrodzenia dla nauczyciela, na podstawie oświadczenia nauczyciela, że nie korzystał wcześniej z takiej odprawy. Czy pierwsza szkoła też powinna wypłacić taką odprawę? Czy w tym przypadku w ogóle należy się nauczycielowi odprawa w wysokości dwutygodniowego wynagrodzenia dla nauczyciela?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe