Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy dopuszczalne jest zatrudnienie specjalisty na dwie umowy o pracę w tej samej placówce, np: w klasach edukacyjnych i na wczesne wspomaganie rozwoju dziecka w godzinach popołudniowych? Jak wpisać do SIO?
W związku z wykonywaniem pracy tego samego rodzaju dotyczącej wykonywania zadań specjalisty w różnych godzinach, ze specjalistą powinna zostać zawarta tylko jedna umowa o pracę. W orzecznictwie podkreśla się, że zawarcie dwóch umów o pracę tego samego pracodawcy z pracownikiem jest dopuszczalne wyjątkowo, tylko gdy w ramach drugiej umowy ma powierzaną pracę innego rodzaju, czyli przykładowo na różnych stanowiskach – wyrok SN z dnia 13 marca 1997 r., I PKN 43/97, OSNP 1997/24/494.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczycielka zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony w wymiarze 13/18 w 2014 r. uzyskała stopień nauczyciela mianowanego. W tym roku tj. od 1.09.2016 r. jej wymiar godzin ulegnie zmianie na pełny etat. Czy w związku z tym mogę potwierdzić na piśmie przekształcenie stosunku pracy na podstawie umowy o pracę w stosunek pracy na podstawie mianowania?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Mam nietypowe pytanie - zwalnia się w mojej szkole stanowisko sekretarza szkoły - pani odchodzi na emeryturę. Czy aby zatrudnić nowego pracownika organ prowadzący winien ogłosić konkurs, czy może nakazać mi zatrudnienie wskazanego przez siebie pracownika? Czy przepisy nie zabraniają zatrudniania np. żony wójta? (Czy moim podwładnym może być żona mojego przełożonego?)
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy pracownik niepedagogiczny zatrudniony na czas nieokreślony na pół etatu może wypowiedzieć umowę o pracę, będąc na zwolnieniu lekarskim? Przykładowo ma on zwolnienie od 10 do 20 sierpnia, a 14 sierpnia wręcza pismo z prośbą o zwolnienie. Czy pracodawca musi uznać to pismo?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel pracujący w pełnym wymiarze godzin ma obowiązek prowadzenia w ramach czterdziestki dodatkowych zajęć dydaktyczno-wyrównawczych zaleconych uczniowi przez poradnię? Czy pedagog szkolny może prowadzić zajęcia korekcyjno-kompensacyjne w ramach etatu?
- Nauczycielka posiada studia pedagogiczne magisterskie jednolite z zakresu historii. Obecnie skończyła studia podyplomowe z rachunkowości (nie dla nauczycieli). Czy zgodnie z tym, ma możliwość nauczania przedmiotów ekonomicznych w technikum? Czy wymagany jest kurs metodyczny w zakresie teoretycznej nauki zawodu w kształceniu modułowym?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe