Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy dyrektor, który posiada orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, będzie miał od 1 stycznia 2018 r. dodatkowe 10 dni urlopu?
Zgodnie z art. 19 ustawy z dnia 27.08.1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, osobie zaliczonej do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności przysługuje dodatkowy urlop wypoczynkowy w wymiarze 10 dni roboczych w roku kalendarzowym. Prawo do pierwszego urlopu dodatkowego osoba ta nabywa po przepracowaniu jednego roku po dniu zaliczenia jej do jednego z tych stopni niepełnosprawności. Urlop ten nie przysługuje osobie uprawnionej do urlopu wypoczynkowego w wymiarze przekraczającym 26 dni roboczych lub do urlopu dodatkowego na podstawie odrębnych przepisów.
Dyrektorowi szkoły, posiadającemu orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności nie będzie przysługiwał dodatkowy urlop w wymiarze 10 dni, ponieważ proponowany wymiar urlopu wypoczynkowego wynosi 35 dni roboczych.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jaka jest tygodniowa liczba godzin nauczyciela oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej, do której uczęszczają dzieci 5 -letnie i 6 -letnie?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Na jakiej podstawie można zwolnić nauczyciela mianowanego zatrudnionego na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony? Jego praca jest mało efektywna. Jest jedynym nauczycielem w gimnazjum, który posiada kwalifikacje do prowadzenia zajęć WOS-u i historii. Czy wypowiedzenie na podst. art. 27 KN musi mieć uzasadnienie? Czy ewentualnie mogę zmienić mu wymiar zatrudnienia od nowego roku szkolnego, np. pozbawić go godzin zajęć WOS-u?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Właśnie otrzymaliśmy informację o zamiarze likwidacji przez organ prowadzący naszej szkoły. Władze gminy tłumaczą, że szkoła jest za droga w utrzymaniu (uczęszcza do niej 49 uczniów). Nauczyciele i dyrektor, aby zminimalizować koszty, są gotowi zrezygnować z przysługujących im dodatków np. za wychowawstwo czy funkcyjnego. Czy mają do tego prawo?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Pracownica obsługi przebywała na długim zwolnieniu lekarskim (182 dni). Po wyczerpaniu okresu zasiłkowego przebywała na świadczeniu rehabilitacyjnym do 02.09.2017 r. W sierpniu złożyła wniosek o rentę. Do tej pory nie otrzymała jeszcze decyzji z ZUS, ale poinformowała ustnie, że ma orzeczenie z ZUS, w którym ustalono, że jest częściowo niezdolna do pracy do 30.09.2018 r. Od dnia otrzymania orzeczenia przebywa w szpitalu psychiatrycznym. Co w tym przypadku ma zrobić pracodawca? Czy rozwiązać umowę z dniem 03.09.2017 na podstawie art.53 K.p.§ 1 i wypłacić odprawę rentową, czy czekać? Kiedy pracownik przedstawi decyzję z ZUS?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- 1. Czy można zatrudnić na stanowisko nauczyciela EDB, osobę z tytułem mgr wychowania obronnego, kierunek nauczycielski, ukończony w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Bydgoszczy?
2. Czy pracodawca może przerwać nauczycielowi urlop wychowawczy, przywracając go tym samym do pracy?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe