Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy Dyrektor przedszkola niepublicznego (osoba fizyczna) będący organem prowadzącym, powinien zawiadomić JST o terminie posiedzenia komisji kwalifikacyjnej/egzaminacyjnej?
Jednostka samorządu terytorialnego, która nie jest organem prowadzącym przedszkole, nie wyznacza swoich przedstawicieli do komisji kwalifikacyjnych i egzaminacyjnych w sprawie awansu zawodowego nauczycieli niepublicznego przedszkola (art. 9g ust. 1 – 3 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 ze zm.), a w związku z tym dyrektor takiego przedszkola nie ma obowiązku zawiadamiania takiej jednostki o terminach posiedzeń komisji.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Zgodnie z art. 9d ust 4a. Nauczyciel kontraktowy i nauczyciel mianowany, legitymujący się wyróżniającą oceną pracy, może rozpocząć staż na kolejny stopień awansu zawodowego po przepracowaniu w szkole co najmniej 2 lat od dnia nadania poprzedniego stopnia awansu zawodowego. Czy ten zapis można zastosować do nauczyciela, który uzyskał wyróżniającą ocenę pracy w maju 2018 roku na starych zasadach i tym samym skrócić czas oczekiwania na otwarcie stażu?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka, która była w trakcie stażu na nauczyciela mianowanego przebywała na zwolnieniu lekarskim i urlopie macierzyńskim ponad 1,5 roku. Wobec czego musi rozpocząć staż od początku. Od 1 września do 26 października przebywa na urlopie uzupełniającym. Czy fakt ten pozwala Jej na rozpoczęcie stażu na awans zawodowy z dniem 1 września?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel z ogólnie 7-letnim stażem pracy pedagogicznej odbył staż na stopień nauczyciela mianowanego w wymiarze 2 lat i 9-ciu miesięcy; do 31 sierpnia 2022r. uzyskał stopień nauczyciela mianowanego. Czy podlega "starym" czy "nowym" przepisom dot. awansu zawodowego?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o informację kiedy nauczyciele skończą staż na nauczyciela dyplomowanego:
Nauczyciel „A”: akt nadania stopnia nauczyciela mianowanego – 22 lipca 2019 r.; zwolnienie lekarskie – od 30 czerwca 2020 r. do 10 lutego 2021 r.; urlop macierzyński – od 11 lutego 2021 r. do 30 czerwca 2021 r.; urlop rodzicielski – od 1 lipca 2021 r. do 9 lutego 2022 r.
Nauczyciel „B”: akt nadania stopnia nauczyciela mianowanego – 11 sierpnia 2021 r.; urlop zdrowotny od 1 września 2021 r. do 31 sierpnia 2022 r.
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź - Nauczycielka awansowała na nauczyciela kontraktowego w 2015 r. Z dniem 1 września 2020 r. rozpoczęła staż na nauczyciela mianowanego (2 lata i 9 miesięcy). Od 1 marca do 8 czerwca 2021 r. przebywała na zwolnieniu lekarskim, a następnie od 9 czerwca 2021 r. do 7 czerwca 2022 r. na urlopie macierzyńskim i rodzicielskim. Ciągła nieobecność w pracy wyniosła 1 rok 3 miesiące i 7 dni, nauczycielka wróciła do pracy 8 czerwca 2022 r. Czy podlega ona przepisom przejściowym, a więc staż na nauczyciela mianowanego zostaje skrócony o 1 rok, trwa 1 rok i 9 miesięcy, kończąc się 7 września 2023 r.? Czy obowiązują ją przepisy dotyczące awansu z 2018 r., a więc odbywa staż wydłużony o ciągłą nieobecność w pracy, kończąc go 7 wrzesień 2024 r.?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe