Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy dyrektor szkoły podstawowej prowadzonej przez stowarzyszenie może dofinansować doskonalenie lub dokształcanie nauczycieli? Jakie zmiany w tej dziedzinie wprowadza nowa ustawa o finansowaniu zadań oświatowych od 1 stycznia 2018 r?
Ustawa z dnia 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych, Dz.U. z 2017 r., poz. 2203 nie wprowadza żadnych nowych zasad finansowania doskonalenia zawodowego nauczycieli od dnia 1 stycznia 2018 r. W szczególności bez zmian pozostaje art. 91b ust. 2 pkt 3 KN, który nie odsyła do stosowania art. 70a ust. 1 KN, a w konsekwencji nie zobowiązuje stowarzyszenia do przeznaczania środków organu prowadzącego na doskonalenie zawodowe nauczycieli. Dyrektor może więc sfinansować doskonalenie zawodowe nauczycieli wyłącznie, gdy organ prowadzący na zasadzie dobrowolności przewiduje takie wydatki w szkole, w granicach kwot i na zasadach ustalonych przez stowarzyszenie lub z nim uzgodnionych, np. w planie finansowym, o ile taki dokument obowiązuje w konkretnej szkole (art. 10 ust. 1 PO).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Przydzielam nagrody nauczycielom na Dzień Nauczyciela. Czy muszę opiniować na radzie pedagogicznej? Proszę o podstawę prawną i ewentualną uchwałę.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Ile uczniów musi być w klasie, aby mogła funkcjonować specjalna szkoła przysposabiająca do pracy, dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym i znacznym? Jaki przepis to reguluje?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Ile godzin zajęć wspomagających w tygodniu ma do zrealizowania jedna klasa, a ile w całym cyklu od 2.09.21 r. do 22.12.21 r. przy stanie 16 oddziałów (kl. IV–VIII w szkole podstawowej)? Klasy IV–VIII mają więcej niż 60 uczniów, klasy czwarte więcej niż 10 uczniów. Jaka będzie łączna liczba godzin zajęć wspomagających do zrealizowania w szkole?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy w czasie ferii letnich kiedy nauczyciel przebywa na urlopie można dokonać oceny pracy? Zależy mi, by nauczyciel od 1 września był wicedyrektorem szkoły. Nie mogę dokonać wcześniej oceny, ponieważ nauczyciel jest na urlopie dla poratowania zdrowia i jedyny termin to ferie letnie.("Proszę nie publikować pytania w serwisie")
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Szkoła może być zlikwidowana. Co może uzyskać nauczyciel dyplomowany zatrudniony na podstawie mianowania, czy organ prowadzący ma obowiązek znaleźć mu etat na terenie gminy, jak z odprawą. Co będzie nauczycielami mianowanymi zatrudnionymi na podstawie umowy o pracy.
Proszę o wyjaśnienie. Jeżeli mam 25 lat pracy i choruję, może lepiej się starać o rentę a może o urlop zdrowotny.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe