Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy jest jakieś rozporządzenie, akt prawny mówiący o ilości wychowawców na dyżurze nocnym w bursie? Liczba uczniów-92.
Zgodnie z załącznikiem nr 8 do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 7 marca 2005 r. w sprawie ramowych statutów placówek publicznych (Dz. U. z 2005 r. Nr 52, poz. 466) statut bursy określa m.in. organizację bursy, z uwzględnieniem organizacji zajęć dla wychowanków, zakres zadań pracowników pedagogicznych, warunki pobytu w bursie, zapewniające wychowankom bezpieczeństwo i zaspokojenie ich potrzeb, w tym ochronę przed przemocą, uzależnieniami i innymi przejawami patologii społecznej. Obowiązujące przepisy nie regulują, ilu wychowawców w bursie powinno pełnić nocny dyżur w przeliczeniu na liczbę wychowanków. W związku z tym dyrektor powinien zapewnić liczbę wychowawców potrzebną do zapewnienia bezpieczeństwa wychowanków w jego placówce. Jeśli 92 uczniów przebywa na jednym piętrze, może się okazać, że w danej bursie opieka 1 wychowawcy w porze nocnej jest wystarczająca. Gdyby natomiast uczniowie mieszkali na różnych kondygnacjach, mogłoby się okazać, że opieka jednego wychowawcy nawet nad mniejszą liczbą wychowanków byłaby niewystarczająca.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy mogę prosić o wzorcowy regulamin wynagradzania ( z załącznikami) pracowników administracyjno – obsługowych w przedszkolu samorządowym w oparciu o aktualne przepisy Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 18 marca 2009r w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych oraz ustawy z dnia 21 listopada 2008r. o pracownikach samorządowych. W moim przedszkolu są stanowiska pracy : Administracja 1) intendent, 2) księgowa ; Obsługa: 1.Pomoc nauczycielki, 2. woźna oddziałowa, 3. kucharka, 4. pomoc kucharki, 5. palacz centralnego ogrzewania- dozorca ( praca w godzinach nocnych, również w niedziele i święta ).
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Przy podejmowaniu uchwał rad pedagogicznych np. opiniujących w sprawie organizacji pracy przedszkola, w sprawie opinii programów nauczania czy przyjmujących do realizacji plan pracy przedszkola powołujemy się na Ustawę o Systemie Oświaty. Korzystałam z wzorów takich uchwał i jest tam wpisana podstawa prawna powołująca się na Dz. U. Nr 256 poz. 2572 tekst jednolity z 2004 r ze zm. Jednak w innych wzorach zauważyłam inną podstawę prawną Dz. U. z 2015r poz. 2156 ze zm. Chciałam zapytać od kiedy obowiązuje Nowy Dziennik Ustaw i jak należy prawidłowo formułować podstawę prawną do w/w uchwał?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Czy rada gminy może w regulaminie wynagradzania umieścić zapis zobowiązujący dyrektora do pisemnego uzasadniania przyznanego nauczycielom dodatku motywacyjnego oraz przekazywania tego uzasadnienia do gminy?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Czy autorski program zdrowotny realizowany po raz pierwszy w przedszkolu jako program dodatkowy musi być uchwalony przez Radę pedagogiczną czy nauczyciel musi wystąpić do dyrektora z wnioskiem o dopuszczenie programu do użytku?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Dzień dobry.
Czy mogę wezwać karetkę do szkoły do ucznia który w ataku szału jest agresywny do siebie i nauczyciela bez zgody rodzica? dodaję, że uczeń jest w spektrum
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe