Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy jeżeli uczeń Szkoły Podstawowej zostaje przeniesiony przez rodzica do Szkoły w Niemczech, nie odbiera dokumentów, gdyż tamta Szkoła nie potrzebuje dokumentów z innej Szkoły. Co w takiej sytuacji należy zaznaczyć w dzienniku elektronicznym przy dacie odbioru dokumentów i w opisie?
Przepisy prawa polskiego nie ustalają szczegółów, o których mowa w pytaniu. W dokumentacji ucznia należy dokonać wpisu zgodnie z prawdą.Do prowadzonych przez te szkoły ksiąg ewidencji dzieci podlegających obowiązkowi szkolnemu i zamieszkałych w obwodach tych szkół, powinny być wpisane dane dziecka i jego rodziców oraz informacja o miejscu spełniania obowiązku szkolnego, w tym o szkole za granicą.
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 25 sierpnia 2017 r. w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Kto może potwierdzić zgodność z oryginałem dokumentu nadania numeru NIP Szkoły?
Dokument jest nam potrzebny do wniosku Erasmus+.
Czy taki dokument może potwierdzić dyrektor szkoły, organ prowadzący czy jeszcze inna jednostka?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy w księdze uczniów w przypadku gdy uczen jest z innego obwodu należy wpisać np. SP nr... czy inny?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy można powierzyć wicedyrektorowi, na polecenie organu prowadzącego, obowiązki kierownika internatu bez zmiany zakresu obowiązków?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- IPET dla dziecka upośledzonego w stopniu głębokim (Dokument zgodny z nowym prawem.)
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Dnia 14.10.2020 r. drogą mailową otrzymałam wiadomość o następującej treści – poniżej przedstawiam kopię tej wiadomości:
Na podstawie art. 2 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001 r. (Dz. U. Nr 112, poz. 1198) wnosimy o udostępnienie informacji w zakresie: -udostępnienia listy imion i nazwisk oraz stanowisk pracowników szkoły, którzy w 2019 r. oraz 2020 r. otrzymali premie, dodatki, nagrody oraz wysokości kwotowe w odniesieniu do każdego z pracowników oraz informacji o tym, jakie osiągnięcia w pracy zawodowej stanowiły podstawę przyznania tej nagrody, premii, dodatku – w odniesieniu do każdego pracownika samorządowego. -imiennego wykazu osób zatrudnionych w szkole na wszystkich stanowiskach w oparciu o wszystkie formy zatrudnienia (umowy o pracę, umowy o dzieło, umowy zlecenia). W zestawieniu prosimy podać datę zatrudnienia wraz z informacją o otrzymywanym wynagrodzeniu miesięcznym. W naszym zainteresowaniu jest pozyskanie informacji z okresu od 1.01.2019 r. do dnia odpowiedzi na wniosek.
Uprzejmie proszę o wyjaśnienie następującej kwestii: czy mam obowiązek udostępnić wszystkie informacje zawarte w mailu, czy mam obowiązek odpisania ma maila, który nie zawiera pełnych danych (nie ma podpisu), jedynie adres mailowy. Moja obawa wynika z obecnej sytuacji w kraju, gdzie do szkół wysyłane są maile fałszywe. Kolejna obawa dotyczy celu i zasadności przekazanej informacji. Czy mogę się zwrócić z zapytaniem do otrzymanego adresata maila o podanie więcej danych (tj. osoby reprezentującej podanej „Organizacji”)? Jaki termin obowiązuje mnie na ewentualną odpowiedź, czy niedziele i soboty się wliczają do trybu naliczania czasu?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe