Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy mgr pedagogiki w zakresie profilaktyki społecznej zatrudniony w przedszkolu niepublicznym na stanowisku pomoc nauczyciela może pełnić sam dyżur o godz 7 rano gdy otwierane jest przedszkole i zaczynają dopiero przychodzić dzieci? Czy musi wtedy być już nauczyciel wychowania przedszkolnego?
Pomoc nauczyciela nie może prowadzić samodzielnie zajęć (również opiekuńczych) z uczniami. Jeżeli poranny dyżur polega jedynie na dopilnowaniu dzieci przychodzących, to pracownik taki może go pełnić, zgodnie z zakresem obowiązków pomocy nauczyciela, ustalanym przez dyrektora przedszkola.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy któryś przepis prawa oświatowego stanowi o terminie, w którym dyrektor ma obowiązek powiadomić na piśmie nauczyciela - stałego pracownika szkoły o szczegółowym przydziale czynności na nowy rok szkolny? Pytanie dotyczy sytuacji, gdy w kwietniowej wersji projektu arkusza organizacyjnego szkoły na przyszły rok szkolny przewidziano pełny etat dla nauczyciela, więc nie jest brane pod uwagę ograniczenie etatu, a jedynie dostosowanie przydziału konkretnych czynności (godzin lekcyjnych) zgodnie z kwalifikacjami, które posiada taki nauczyciel. Czy nauczycielowi, który przebywa obecnie na urlopie bezpłatnym i nie pojawia się w szkole, wystarczy taką informację przekazać przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, czy też wymagane jest co najmniej 3-miesięczne wyprzedzenie czasowe? Przypominam, że chodzi jedynie o szczegółowy przydział czynności, a nie o ograniczenie etatu.
- Chcę zatrudnić nauczyciela na zastępstwo. Do dyspozycji mam 19 godzin w szkole i 4 w przedszkolu. Dwie nauczycielki z zupełnie innej szkoły zaoferowały się objąć te godziny. Jedna ma w szkole macierzystej etat, a u mnie 6 godzin w szkole i 4 w przedszkolu, druga ma w szkole macierzystej 10 godzin a u mnie 13. Stąd moje pytanie jak to ma wyglądać formalnie i jaką dokumentację powinnam przygotować?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- W jakich kwestiach dyrektor wydaje zarządzenia, a w jakich decyzje?
- Nauczyciel w styczniu uzyskał tytuł magistra, stosowne zaświadczenie przedłożył w lutym, kiedy powinien dostać podwyżkę? Na jaki przepis się powołać, jeśli ma dostać wyrównanie?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Od 03.09.2018 r. zatrudniliśmy nauczyciela, który rozpoczął awans na nauczyciela kontraktowego czy musimy podpisać umowę na dwa lata czy zgodnie z potrzebami organizacyjnymi szkoły możemy podpisać umowę na rok szkolny?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe