Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy można kserować prace klasowe i przekazywać je rodzicom, prawnym opiekunom? Proszę o wskazanie obecnego stanu prawnego.
Na podstawie art. 44e ust. 4 i 7 ustawy z 07.09.1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2021 r., poz. 1915) sprawdzone i ocenione pisemne prace ucznia są udostępniane uczniowi i jego rodzicom na zasadach określonych w statucie szkoły. Według stanowisk MEN wewnętrzne zasady powinny przewidywać udostępnianie tych prac także poza siedzibą szkoły (http://ko.poznan.pl/szkoly_organy/zarzadzanie/2017/02/zasady-udostepniania-prac-pisemnych-uczniom-i-ich-rodzicom/). Należy więc zapoznać się ze statutem, by określić, czy umożliwienie rodzicowi i uczniowi zapoznania się ze sprawdzianem polega na wydaniu kserokopii; byłoby to zgodne z art. 44e UoSO.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Moje pytanie dotyczy sposobu informowania rodziców o ocenach przewidywanych.
Czy wysyłanie informacji o przewidywanej ocenie niedostatecznej z zajęć edukacyjnych poprzez dziennik elektroniczny uważa się za skuteczne powiadomienie?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Dzień dobry.
Czy mogę wezwać karetkę do szkoły do ucznia który w ataku szału jest agresywny do siebie i nauczyciela bez zgody rodzica? dodaję, że uczeń jest w spektrum
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Mam zapytanie o uczniów z klas sportowych, które posiadamy: a) jakie oświadczenie powinni napisać rodzice , których dzieci biorą udział w specjalizacji poza szkołą w klubie sportowym zamiast specjalizacji szkolnej. Dodam, iż są to zawodnicy z klubu, klub ma z nami umowę o współpracy, b) mamy klasę szkoły mistrzostwa sportowego piłkarzy, która 2 treningi w tygodniu odbywa na boisku poza szkołą. Uczniów przewozi autokar, który został opłacony przez Rodziców. Czy rodzice mogą sami podpisać umowę na przewóz uczniów obiekty-szkoła czy musimy zrobić to przez Radę Rodziców, bo jako szkoła nie mamy paragrafu na zbieranie opłat za autokar, c) mamy klasę sportową III piłkarską, która również odbywa część specjalizacji poza terenami szkolnymi, uczniowie mają skończone 18 lat, czy mogą sami przemieszczać się między obiektami, a szkołą. I jak wygląda kwestia ich przejazdu samochodami własnymi?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Czy w regulaminie zakładowego funduszu świadczeń socjalnych można pominąć możliwość korzystania z niego członków rodzin pracowników (małżonków i dzieci)?
- Małżeństwo nauczycieli pracujących w jednym gimnazjum w ramach ZFŚS otrzymało jedną paczkę na dziecko (posiadają jedno dziecko), odpis został dokonany od jednej osoby pracującej. Czy paczka na dziecko należy się od obojga rodziców (2 paczki na jedno dziecko) czy tylko od jednego (jedna paczka na jedno dziecko)? Proszę o podstawę prawną.
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe