Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Rozporządzenie MEN z dnia 15 października 2012 r. w sprawie warunków tworzenia, organizacji oraz działania oddziałów sportowych, szkół sportowych oraz szkół mistrzostwa...

PORADA PRAWNA

Mam zapytanie o uczniów z klas sportowych, które posiadamy: a) jakie oświadczenie powinni napisać rodzice , których dzieci biorą udział w specjalizacji poza szkołą w klubie sportowym zamiast specjalizacji szkolnej. Dodam, iż są to zawodnicy z klubu, klub ma z nami umowę o współpracy, b) mamy klasę szkoły mistrzostwa sportowego piłkarzy, która 2 treningi w tygodniu odbywa na boisku poza szkołą. Uczniów przewozi autokar, który został opłacony przez Rodziców. Czy rodzice mogą sami podpisać umowę na przewóz uczniów obiekty-szkoła czy musimy zrobić to przez Radę Rodziców, bo jako szkoła nie mamy paragrafu na zbieranie opłat za autokar, c) mamy klasę sportową III piłkarską, która również odbywa część specjalizacji poza terenami szkolnymi, uczniowie mają skończone 18 lat, czy mogą sami przemieszczać się między obiektami, a szkołą. I jak wygląda kwestia ich przejazdu samochodami własnymi?

Rozporządzenie MEN z dnia 15 października 2012 r. w sprawie warunków tworzenia, organizacji oraz działania oddziałów sportowych, szkół sportowych oraz szkół mistrzostwa sportowego (Dz. U. z 2012 r., poz. 1129) w § 5 dopuszcza i ogólnie reguluje realizację programu szkolenia sportowego przez oddział lub szkołę sportową we współpracy m.in. z klubami sportowymi na podstawie odrębnej umowy zawartej przez organ prowadzący. Nie zobowiązuje natomiast szkoły do odebrania konkretnego oświadczenia od rodziców małoletnich uczniów. Ewentualnie może ono dotyczyć potwierdzenia uzyskania informacji o miejscu i terminie realizowania zajęć poza szkołą oraz zobowiązania się przez rodziców do zapewnienia uczęszczania ucznia na te zajęcia, a także sprawowania przez rodzica opieki w drodze na i z tych zajęć. Koszty ewentualnego dowozu finansują rodzice, którzy w tym zakresie mogą zawrzeć umowę z przewoźnikiem (rada rodziców nie posiada zdolności prawnej i nie może zawierać umów). Pełnoletni uczniowie sami odpowiadają za dotarcie i powrót z zajęć; w tym zakresie sami decydują o środku transportu, w tym czy wykorzystają prywatne samochody (art. 92 KRiO).

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT