Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy należy się dodatek za warunki trudne i za warunki uciążliwe dla nauczyciela pracującego w szkole ogólnodostępnej z uczniem realizującym nauczanie indywidualne i mającym orzeczenie o kształceniu specjalnym z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym. Czy w tym przypadku należą się 2 dodatki za trudne + uciążliwe? Czy takie dodatki należą się jeżeli uczeń (tak jak wyżej uczęszcza do gimnazjum ogólnodostępnego jest nauczany indywidualnie i ma orzeczenie o kształceniu specjalnym -upośledzenie w stopniu umiarkowanym ), a ukończył 16 rok życia (obecnie ma 18 lat) bo miał wydłużony etap edukacyjny ? Czy należy się dodatek i za trudne i za uciążliwe?( 2 dodatki)
Za nauczanie indywidualne dziecka zakwalifikowanego do kształcenia specjalnego przysługuje dodatek za trudne warunki pracy. W przypadku, gdy jest to uczeń z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym, możliwe jest uzyskanie prawa do dodatku za warunki uciążliwe w dwóch sytuacjach:
- gdy stan zdrowia ucznia do 16 roku życia, z powodu stanów chorobowych, wymienionych w § 2 ust. 1 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 1 lutego 2002 r. w sprawie kryteriów oceny niepełnosprawności, uzasadnia konieczność sprawowania stałej opieki lub udzielania pomocy,
- gdy u ucznia powyżej 16 roku życia, wystąpiło naruszenie sprawności organizmu z przyczyn, o których mowa w § 32 ust. 1 rozporządzenia Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 lipca 2003 r. w sprawie orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności.
Jeżelil uczeń spełnia powyzsze kryteria, nauczycielowi przysługują dwa dodatki - za trudne i uciążliwe warunki pracy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Pytanie dotyczy kandydatki na stanowisko nauczyciela wychowania przedszkolnego. Osoba ta ukończyła studia na kierunku Pedagogika w specjalności edukacja wczesnoszkolna z (zamiast i wychowanie przedszkolne) wychowaniem przedszkolnym. Czy może być zatrudniona na stanowisku nauczyciela wychowania przedszkolnego i rozpocząć staż na nauczyciela kontraktowego?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jesteśmy szkołą feryjną z internatem szkolnym. W okresie wakacji w internacie przyjmujemy kolonie i obozy. Pracownicy obsługi obecnie pracują w pięciodniowym tygodniu pracy, od poniedziałku do piątku. W jaki sposób możemy zmienić pracę pracowników obsługi w okresie wakacji (lipiec i sierpień), aby mogli wykonywać swoją pracę również w soboty i niedziele w systemie pracy zmianowej, a w przypadku urlopu jednej z osób również w równoważnym systemie czasu pracy? W jaki sposób powinniśmy rekompensować pracę w soboty i niedziele? W jaki sposób zmienić zapis w Regulaminie Pracy?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Pracownica (Przedszkole publiczne) zatrudniona na czas określony w niepełnym wymiarze czasu pracy zaszła w ciążę więc umowa przedłużyła się do dnia porodu. Urodziła 12 listopada 2014 r.(dostarczyła akt urodzenia dziecka). Do 9 listopada była na zwolnieniu lekarskim. Nie złożyła wniosku o urlop macieżyński przed porodem. Dostarczyła tylko zaświadczenie ze szpitala o pobycie na oddziale od 10.11 2014 r. do 16.11.2014 r. Moje pytanie dotyczy tego w jaki sposób potraktować 2 dni nieobecności w pracy pomiędzy zakończeniem zwolnienia a porodem, czyli dni 10 i 11 listopada. Czy można udzielić na 10.11.14 r. urlopu wypoczynkowego? Czy zaświadczenie ze szpitala jest dostatecznym dowodem na zwolnienie pracownicy z pracy i wypłacenie wynagrodzenia chorobowego? Bardzo proszę o pilną odpowiedź.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Pracownik administracji zatrudniony jako emeryt przebywa obecnie na długotrwałym zwolnieniu lekarskim (182 dni zwolnienia kończy się 22 stycznia 2020). Pracownik przebywa obecnie na turnusie rehabilitacyjnym ZUS-u do dnia 29 stycznia 2020 r.
Pracownik złożył wniosek o rozwiązanie stosunku pracy z dniem 22 stycznia 2020 r.
1. Czy mogę rozwiązać stosunek pracy w czasie trwania turnusu rehabilitacyjnego?
2. Co z urlopem zaległym i bieżącym?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel uzyskał stopień awansu zawodowego - nauczyciel mianowany, czy należy zmienić formę zatrudnienia przez zatrudnienie na podstawie mianowania? Jakie obowiązki ciążą w tym przypadku na pracodawcy? Czy pracodawca musi wystąpić do Krajowego Rejestru Karnego, jeśli nauczyciel jest już zatrudniony. Pozdrawiam
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe