Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczyciel, który przebywa na czteroletnim urlopie bezpłatnym, ma obowiązek zapoznać się z zarządzeniami dyrektora szkoły i je podpisać oraz zapoznać się z protokołami Rady Pedagogicznej i je podpisać? Jaka jest podstawa prawna?
W czasie urlopu bezpłatnego nauczyciel korzysta z usprawiedliwionej nieobecności w pracy, a jego obowiązki pracownicze podlegają zawieszeniu tak samo, jak ma to miejsce w przypadku urlopu bezpłatnego wykorzystywanego przez ogół pracowników – art. 68 ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2019 r., poz. 2215 ze zm. oraz A. Kosut [w:] Kodeks pracy. Komentarz. Tom II. Art. 114-304(5), red. K. W. Baran, Warszawa 2020. W związku z tym – z powodu braku podstawy prawnej – dyrektor nie jest uprawniony do zobowiązywania nauczyciela do zapoznawania się z zarządzeniami dyrektora, potwierdzania podpisem zapoznania się z nimi, zapoznawania się z protokołami rady pedagogicznej i potwierdzania podpisem tej okoliczności.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- W miesiącu lipcu 2014 roku odchodzi na emeryturę główna księgowa. Moje pytanie jest następujące, czy można dla obecnego pracownika księgowości zastosować awans wewnętrzny zgodnie z art 20 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r.o pracownikach samorządowych?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy można zaliczyć księdzu lata pracy na misjach jak jest brak świadectwa pracy
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Psycholog szkolny zatrudniony na 0,5 etatu na czas nieokreślony. Chcę zatrudnić innego na cały etat, bo obecny pracuje w innej placówce na cały etat i w mojej nie chce. Jak mam go zwolnić czy podpisać porozumienie, chcę mieć czystą sytuację do zatrudnienia innej osoby na cały etat.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Od 02.09.2013 zatrudniam nauczyciela na umowę na zastępstwo. Czy musi rozpocząć staż?
- Witam! Jestem nauczycielem języka polskiego w gimnazjum. W tym roku szkolnym mam godziny ponadwymiarowe. W dniach 12-14.11.2012 (pon.-śr.) i 24-26.11.2012 (sob.-pon.) brałam udział w szkoleniach zorganizowanych przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach udziału naszej szkoły w projekcie edukacyjnym "eSzkoła-Moja Wielkopolska". Za te dni dyrektor nie wypłacił mi wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe (14 godz.). Uczestnicy tego szkolenia z innych szkół otrzymali wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe. Czy mój dyrektor słusznie pozbawił mnie wynagrodzenia za te godziny? Czy za udział nauczyciela w szkoleniach (obowiązkowych dla realizacji projektu) lub ze skierowania dyrektora pozbawia go wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe? Będę wdzięczna za interpretację prawną. Agata
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe