Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczyciel przebywający na urlopie macierzyńskim i urlopie zdrowotnym (placówka nieferyjna) ma prawo do tzw. "wczasów pod gruszą"?
Zgodnie z art. 2 ustawy z dnia 04.03.1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych, osobami uprawnionymi do korzystania z Funduszu są m.in. pracownicy. Nauczyciele przebywający na urlopach: macierzyńskim i zdrowotnym (także wypoczynkowym, wychowawczym, szkoleniowym), są pracownikami szkoły i mogą korzystać ze świadczeń funduszu socjalnego.
W przypadku "wczasów pod gruszą", jeżeli regulamin obowiązujący w placówce nie uzależnia wypłaty świadczenia od korzystania z urlopu wypoczynkowego, również to świadczenie przysługuje nauczycielom przebywającym na urlopach macierzyńskich i zdrowotnych.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Witam! Mam pytanie dotyczące udzielania urlopu nauczycielowi z tytułu opieki nad dzieckiem. Czy dyrektor może odmówić udzielenia takiego urlopu i zaproponować inny dzień, który nie będzie dezorganizował pracy szkoły. Kiedy pracownik powinien wystąpić z wnioskiem o taki urlop?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Teczka akt osobowych pracownika. Pracownik zatrudniony od 2011 roku zakończy zatrudnienie 30 styczna 2020 r. (w związku z przejściem na emeryturę). Z przyczyn organizacyjnych 31 stycznia 2020 r. zostanie zatrudniony ponownie (na czas określony). Czy można mu prowadzić tę samą teczkę akt osobowych, czy należy założyć nową z uwago na to, iż okres przechowywania pierwszej teczki (tej prowadzonej od 2011 roku) - to 50 lat, a drugiej - 10 lat po ustaniu zatrudnienia?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielka wychowująca dziecko w wieku do lat 4 realizująca pensum dydaktyczne w wymiarze 18 godz/tygodniowo może realizować zastępstwa doraźne wynikające z potrzeb organizacyjnych szkoły za nieobecnych nauczycieli.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel zatrudniony na 9/18 etatu od 01.02.2012 r. otrzymał dodatkowo 6 godzin (co dało w sumie 15/18 etatu) za nauczycielkę przebywającą na długotrwałym zwolnieniu lekarskim, która obecnie jest w ciąży (termin porodu przypada na lipiec 2012 r.). Czy przydzielone godziny przysługują tylko na okres roku szkolnego i na czas wakacji wracamy do 9/18 etatu (i za tyle jej płacimy), czy w czasie wakacji płacimy za 15/18 etatu?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W jakiej wysokości należy wypłacić zaległą odprawę emerytalną nauczycielowi, który przeszedł na emeryturę 28 sierpnia 2017 roku i zaraz podjął zatrudnienie w tej samej placówce? Czy powinna być naliczona wg zarobków z sierpnia 2017 roku czy aktualnych grudzień 2021?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe