Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczyciel uczący w szkole średniej przysposobienia obronnego ma kwalifikacje do nauczaniu przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa w szkole podstawowej?
W pytaniu nie podano, jakim wykształceniem legitymuje się nauczyciel. Zgodnie z przepipsami Rozporządzenia MEN z dnia 01.08.2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli, kwalifikacje do prowadzenia zajęć w szkole podstawowej posiada osoba, która ukończyła:
- studia wyższe na kierunku zgodnym z nauczanym przedmiotem,
- studia wyższe na kierunku, którego efekty kształcenia w zakresie wiedzy i umiejętności obejmują treści nauczanego przedmiotu (tu mogłoby być przysposobienie obronne),
- studia podyplomowe lub kurs kwalifikacyjny w zakresie nauczanego przedmiotu,
- zakład kształcenia nauczycieli w specjalności odpowiadającym nauczanemu przedmiotowi.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy w związku ze zmianą ustawy karty Nauczyciela art 10a dotyczy również zatrudniania terapeutów np logopedy czy fizjoterapeuty, dyrektora niebędącego nauczycielem? i czy przepis ten dotyczy również zatrudniania w niepublicznych poradniach psychologiczno pedagogicznych?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- W jakiej wysokości zostanie obliczony zasiłek chorobowy dla osoby będącej w ciąży, jeżeli osoba ta: do dnia 29.07.2013 pracowała na 17/18 etatu jako nauczyciel mianowany w szkole publicznej, osiągając średnie wynagrodzenie brutto w wysokości 4000 PLN; pozostawała na zwolnieniu chorobowym (ciąża) od 30.07.2012 do dnia narodzin, czyli 16.03.2013; po 16.03.2013 pozostawała na urlopie macierzyńskim, płatnym 100% wynagrodzenia (20 tygodni), dodatkowym urlopie macierzyńskim (6 tygodni), płatnym 100% wynagrodzenia oraz urlopie rodzicielskim (26 tygodni), płatnym 60% średniego wynagrodzenia. Z uwagi na kolejną ciążę, osoba planuje po zakończeniu urlopu rodzicielskiego do narodzin kolejnego dziecka przebywać na zwolnieniu chorobowym, które rozpocznie się, ze względów praktycznych (weekend) 17.03.2014.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Chciałabym zatrudnić nauczyciela – kandydatka ma ukończone studia licencjackie z pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej (studia 3-letnie, I stopnia) oraz tytuł magistra z pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej (studia 2-letnie II stopnia). Czy posiada ona kwalifikacje do pracy w przedszkolu?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel zatrudniony w przedszkolu niepublicznym 12 września może rozpocząć staż? Czy musi być zatrudniony od 1.09 września żeby rozpocząć awans zawodowy na nauczyciela stażystę?
- Główna księgowa w szkole była zatrudniona od 01.03.2012 r. do 31.05.2012 r. na czas określony, na 1/2 etatu. W okresie zatrudnienia od 18.03.2012 r. do 31.05.2012 r. przebywa na zwolnieniu lekarskim. Za okres zatrudnienia powinna otrzymać ekwiwalent za urlop. Wynagrodzenie pracownika to: stawka zasadnicza - miesięczna, dodatek stażowy, premia miesięczna wypłacana w miesiącu następującym po tym, za który przysługuje (tzn. za marzec wypłacana w kwietniu). Pracownica - ze względu na długotrwałe L-4 (zgodnie z regulaminem premiowania) - otrzymała premię tylko za marzec wypłaconą w kwietniu. Proszę o odpowiedź na pytanie: jak obliczyć podstawę wynagrodzenia i składniki wynagrodzenia dot. paragrafu 16 pkt. Rozporz. Min. PiPS z 8 stycznia 1997 roku?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe