Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczycielowi kontraktowemu zatrudnionemu na podstawie umowy o pracę, przebywającemu na zwolnieniu lekarskim, można wręczyć wypowiedzenie zmieniające warunki pracy i płacy za pośrednictwem poczty?
NIE. Nauczyciele przebywający na zwolnieniu lekarskim podlegają ochronie przed wypowiedzeniem stosunku pracy. Zakaz wypowiedzenia umowy o pracę w trakcie choroby pracownika obejmuje także zakaz pogarszania warunków pracy lub płacy - wypowiedzenia zmieniającego.Nieobecność w pracy z powodu choroby jest nieobecnością usprawiedliwioną
Potwierdzona orzeczeniem lekarskim niezdolność do pracy z powodu choroby i nieobecność w pracy z tego powodu jest nieobecnością usprawiedliwioną. W art. 41 Kodeksu pracy istnieje zakaz wypowiadania przez pracodawcę umowy w okresie urlopu lub innej usprawiedliwionej nieobecności w pracy i przepis ten ma zastosowanie również do nauczycieli.
Możliwość rozwiązania umowy o pracę dopiero po roku nieobecności z powodu choroby
Możliwość rozwiązania umowy o pracę z nauczycielem zatrudnionym na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony istnieje dopiero po upływie roku nieobecności nauczyciela w pracy z powodu choroby (rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia).
Możliwa wydaje się w opisanym przypadku tylko zmiana umowy na zasadzie porozumienia stron, ale tutaj zgodę musi wyrazić nauczyciel.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jesteśmy jednostką budżetową,wypłacamy dodatek za staż pracy. Czy pracownikowi zatrudnionemu u nas od dłuższego czasu, który dostarczył obecnie zaległe świadectwo pracy (3 lata wstecz) należy wyrównać wysługę za trzy lata wstecz, czy płacić od następnego miesiąca?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Z związku ze zbliżającym się terminem przekazania informacji nauczycielowi o przeniesienie do szkoły podstawowej w
którą zostanie przekształcone gimnazjum (do dnia 15 maja). Czy taką informację należy również przekazać nauczycielowi z którym do końca maja planujemy rozwiązać stosunek pracy z powodu zmian organizacyjnych szkoły (zgodnie z art. 20 KN)? (nauczyciel zatrudniony na czas nieokreślony)
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Od 03.09.2018 r. zatrudniliśmy nauczyciela, który rozpoczął awans na nauczyciela kontraktowego czy musimy podpisać umowę na dwa lata czy zgodnie z potrzebami organizacyjnymi szkoły możemy podpisać umowę na rok szkolny?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- 1. Czy dofinansowanie z funduszu socjalnego do wypoczynku urlopowego organizowanego we własnym zakresie dla pracowników obsługi i administracji jest wolne od podatku do kwoty 1000 zł.?
2. Czy świadczenie urlopowe z funduszu socjalnego dla nauczycieli jest wolne od podatku do kwoty 1000 zł.?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W związku z wygaszaniem gimnazjum, które wchodzi w skład zespoły szkół (przedszkole, szkoła podstawowa i gimnzjum) nie mam godzin w roku szkolnym 2017/2018 i 2018/2019 dla nauczycielki zatrudnionej na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony w pełnym wymiarze czasu pracy. Nauczycielka przebywa na utrlopie macierzyńskim do 3 maja 2017r. oraz złożyła wniosek o urlop wychowawczy od dnia 4 maja 2017r., który otrzyma zgodnie z KN art. 67c ust. 2 do zakończenia zajęć lekcyjnych, t.j. do 23.06.2017r., gdyż ma do wykorzystania 8 tygodni urlopu wypoczynkowego. Zgodnie z art. 225 Ustawy wprowadzajacej ustawę - Prawo oświatowe wręczę jej pismo dotyczące przeniesienia w stan nieczynny. Pytanie: Czy, jeśli nie wyrazi zgody na przejście w stan nieczynny możliwe jest wręczenie jej wypowiedzenia stosunku pracy na trzy miesiące przed zakończeniem roku szkolnego, skoro będzie w tym czasie na urlopie wychowawczym? Co mam zrobić z tą Panią, gdy wróci do pracy 1 września 2017r., a nie mam dla niej godzin?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe